1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Online ticaret devi Alibaba, NFT satış alanı kurdu

Online ticaret devi Alibaba, NFT satış alanı kurdu

Online ticaret devi Alibaba, NFT satış alanı kurdu
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Alibaba, ticari marka sahiplerinin NFT’yi temsil eden lisansları telif haklarına satmalarına izin veren yeni bir pazaryeri başlattı.

Online ticaret devi Alibaba, NFT satış alanı kurdu

Çinli çok uluslu e-ticaret firması Alibaba Group Holding, ticari marka sahiplerinin fikri mülkiyetlerine tokenize edilmiş lisanslar satmalarına izin veren yeni bir NFT pazar alanı başlattı.

“Blockchain Dijital Telif Hakkı ve Varlık Ticareti” olarak adlandırılan yeni NFT pazarına Alibaba’nın Açık Artırma platformu üzerinden erişilebilir. Platform aracılığıyla başlatılan NFT’ler, Sichuan Blockchain Derneği Telif Hakkı Komitesi tarafından merkezi olarak işletilen dağıtılmış bir defter teknolojisi platformu olan “New Copyright Blockchain”nde yayınlanacak.

Alibaba NFT

Alibaba’nın sahibi olduğu haber yayını South China Morning Post’un (SCMP) 17 Ağustos tarihli haberine göre, pazar yeri yazarları, müzisyenleri, sanatçıları ve oyun geliştiricileri hedef almayı umuyor.

Pazar zaten yayında ve önümüzdeki ay açık artırmaya çıkacak birkaç NFT’ye ev sahipliği yapıyor. Teklif sahipleri, açık artırmalara katılmak için 500 yuan (kabaca 77 $) depozito yatırmak zorunda. Yaklaşan her müzayede, her biri için 15$’lık bir rezerv fiyat belirledi.

Alıcılar, koleksiyonlarını WeChat’e entegre olan kripto portföy uygulaması Bit Universe aracılığıyla görüntüleyebilir.

Yeni pazar hakkında yorum yapan SCMP muhabiri Josh Ye, “Teknolojinin kendisi yetkisiz kopyalamayı engellemese de. Satışlar, platform aracılığıyla satın alınan eserlerin tam sahipliğini içermektedir.”

Sergilenen birçok NFT, alıcılara hangi hakların verildiğini açıklamıyor, hatta bir NFT’nin lisanssız Star Wars hayran sanatını tasvir ettiği görülüyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında, Alibaba’nın sahip olduğu e-ticaret platformu Taobao, Çin sanatına yönelik “Maker Festivali”nde ilk kez NFT’ler sergilemiş ve satışa sunmuştu.

İlgili: NFT’nin yükselişi durdurulamıyor!

İlgili: NFT Rehberi: Non Fungible Token (Değiştirilmez Token) nedir?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.