Loading...
btc
BTC
0.2%
Bitcoin
66.175,68 USDT
eth
ETH
2.41%
Ethereum
3.565,58 USDT
bch
BCH
1.95%
Bitcoin Cash
431,13 USDT
xrp
XRP
2.63%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.68%
Litecoin
78,91 USDT
bnb
BNB
0.65%
Binance Coin
607,19 USDT
sol
SOL
1.27%
Solana
144,88 USDT
avax
AVAX
-0.51%
Avalanche
30,14 USDT
ada
ADA
0.08%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.78%
Poladot
6,21 USDT
doge
DOGE
1.05%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.32%
Shiba Inu
0,00 USDT

Adhive; Başarıya Programlanmış Büyük Kazanç Vadeden Bir Proje

adhive beta sürümünü yayınladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Şubat 2018’de AdHive token satışını planlanandan önce tamamladı. Birinci aşamada 12 Milyon Dolarlık token satıldı. Bir ay öncesinde de ön satış gerçekleştiren proje 36 dakikada 5,5 Milyon Dolar fon toplamayı başardı. Bu sırada 25.000 kişi whitelist’e kayıt oldu. Şu ana kadar 100’den fazla sitede habere konu oldu.

Adhive sosyal medya fenomenleriyle onlarla birlikte reklam ve tanıtım çalışması yapmak isteyen kişi yada kurumları blockchain tabanlı olarak bir araya getiren bir proje. Proje yapay zekayı kullanarak reklam verenlerin doğru kişilere eriştiğini garanti eden bir platform olarak kurgulandı.

adhive Adhive; Başarıya Programlanmış Büyük Kazanç Vadeden Bir Proje

50 kişiden oluşan güçlü bir ekibin aylar süren çalışması sonucu başarı bir fon toplama süreci geçiren proje artık yola koyuldu.

Başarılı bir token satışının sırları

1- Büyük, ilgili ve sağlıklı bir topluluk

Projenin temel hedeflerinden biri sağlıklı bir topluluk inşa etmek olarak belirlenmişti. Proje ekibi ilk günden itibaren toplulukla iletişimde oldu. Ekip sürekli bir Soru&Cevap seansı yaparak topluluğu bilgilendirdi. Konferanslara katıldı, forumlarda bilgi verdi. Sosyal medya’da post attı. Bir çok proje airdrop ve bounty programlarıyla suni bir telegram grubu toplarken Adhive gerçek bir topluluk kurmaya odaklandı.

2- İlgili insanlardan oluşan Beyaz Liste

Ön deposit sistemiyle sadece ilgili insanlardan oluşan bir whitelist oluşturuldu. Bu da listenin sadece token alması garanti olan kişilerden oluşmasını sağladı. Böylece erkenden yüklemesini yapanlar token satışı sırasında otomatik olarak tokenlarını almış oldular. Böylece topluluk token satışını beklemek zorunda kalmadı. Bir karmaşa yada scam ortamı oluşmadı. Her hangi bir ” Gas (yüksek komisyon) savaşı” yaşanmadı. Tam bir barış ortamı içinde bir kampanya yürütüldü. Bir çok projedeki amatörlük ve kepazelikler görülmedi.

3) Kişisel üst alım limiti

Ekip bir yatırımcının alabileceği maksimum token adedi için bir üst limit belirledi. Ön satışta 50 ETH olarak belirlenen limit birinci satış fazında 5 ETH olarak belirlendi. Böylece proje 5000 kişi tarafından desteklenmiş oldu. Projede Balina olmaması borsa safhasında daha sağlıklı bir fiyatın ortaya çıkmasını sağladı. Adhive kısa sürede iki borsada listelendi ve işleme açıldı. (HitBTC ve QRYPTOS) Bunlara yakında bir tanesinin daha eklenmesi bekleniyor.

4- Düşük Bonus Seviyesi

Ortalama dağıtılan bonus oranı %17,9 ve daha iyisi bonusların büyük çoğunluğu Vested (Rezerv) edilmiş durumda. Bu bonus oranı pazardaki diğer ICO’lara göre oldukça düşük. Bu da projenin uzun vadeli olarak planlandığının bir göstergesi. Genelde yüksek oranda bonus dağıtan projeler bu oranlarla ilgi ve yatırım çekseler de daha sonra borsa fiyatlarında hayal kırıklığına neden olmakta. Bu da projenin geleceğini ve topluluğun inancını tehlikeye atmakta.

5- Rezerv Token Sistemi ve Rezer Token Akıllı Kontratı

Adhive rezerv token sistemiyle katılımcılara güven vererek gerçekçi bir destekçi topluluğu oluşmasını sağladı. Örneğin Kurucuların tokenları 18 ay rezervli olarak bloke edildi. Bu tokenlar çoklu imza teknolojisine sahip bir cüzdanda kilitlendi. Bu işleme dair tüm detaylar topluluğun kontrolüne açık hale getirildi. Erken dönem proje yatırımcılarının bonus tokenları 9 ay rezerve edilirken adviser tokenları 6 ay network büyüme havuzu tokneları 18 ay 2 faz token satışlarının bonusları ise 24 aya kadar rezerve edildi. Tüm tokenlar çoklu imza ile kilitlendi ve topluluğun kontrol edebileceği şekilde Github’da Akıllı vesting sözleşmesi olarak konuldu. Yani tüm süreçler uzun vadeli ve şeffaf olarak tasarlandı.

6- Yüksek güvenlik seviyesi

Token satışı ve ICO ekiplerinin en büyük sıkıntısı dolandırıcılar ve hackerlar. Bir çok proje onlar yüzünde çok büyük sıkıntılar yaşadılar. En önemli projeler bile o kadar amatörlükle suçlanacak kadar dolandırıcılar karşısında aciz kaldılar. Adhive ekibi bunları yaşamamak için özel tedbirler aldı. Fonlar sadece kişisel cüzdanlardan ve kişisel hesaplar üzerinden kabul edildi. Buradan transfer edilen fonlar çoklu imzaya sahip cüzdanlara aktarıldı. KYC süreçleri tamamlanmadan fon alınmadı. AML ve OFAC prosedürleri tamamlanmadan tokenlar transfer edilmedi. Böylece gelecekte yaşanabilecek muhtemel yasal sıkıntıların önüne geçilmiş oldu. Hesaplarda 2FA mecbur kılındığından dolayı projeye dair her hangi bir olumsuzluk yansımadı.

Sonuç

Bütün bunların sonucu olarak tamamlanan başarılı fonlama süreci sonunda Adhive projeyi hayata geçirmek üzere ilk platform tasarımlarını tamamladı ve test kullanıcılarının kullanımına açtı.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.