okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
68.541,69 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.838,82 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
469,84 USDT
xrp
XRP
-0.7%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.26%
Litecoin
83,22 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
602,18 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
168,00 USDT
avax
AVAX
-0.62%
Avalanche
36,79 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
7,32 USDT
doge
DOGE
1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD’li Bitcoin yatırımcıları Eşeğin kulağına su kaçırdı!

bitcoin esek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’li Bitcoin yatırımcıları vergiden kaçınmak için ilginç yöntemler buldu. ABD yönetimi, vergi gelirlerinde sızıntıya neden olan bu yöntemi önlemenin peşinde.


ABD’li Bitcoin yatırımcıları Eşeğin kulağına su kaçırdı!

İki partili bir sistem ile yönetilen ABD’de iki önemi parti var: Demokratlar ve Cumhuriyetçiler. Kasım 2020’de yapılan başkanlık seçiminde ABD yönetimine Demokrat Partinin adayı Biden seçildi. Demokratların simgesi eşek, Cumhuriyetçilerin simgesi ise fil olarak biliniyor. Başlıkta “eşeğin kulağına su kaçırmak” derken Demokrat Partinin hazırladığı kripto para regülasyonları ve vergi izleme raporuna dikkat çekiyoruz.

Bitcoin Kasım 2020-Nisan 2021 döneminde 10 bin dolar seviyesinden 64 bin dolar seviyesine kadar çıktı.  Bu dönemde ABD’li Bitcoin yatırımcılarının yaptığı kârlar, 2021 vergi döneminde vergilendirilecektir. Bazı Bitcoin yatırımcıları Bitcoin ve kripto paralar üzerinden yapılan kârlar üzerinden %50’ye varan oranlarda vergiler ödeyecektir.

Bitcoin üzerinde uzun pozisyon alan ABD’li yatırımcılar, düşen fiyatları fırsata çevirerek anlık Bitcoin’lerini sattılar ve tekrardan satın aldılar. Bu sayede vergi sezonunu sıfırlamış oldular. Yaklaşık 30 bin dolar bandında Bitcoin’leri satan ABD’li Bitcoin yatırımcıları, bu fiyattan karlarını hesaplayacaklar ve  vergilerini ödeyecek. ABD’li vergi mükellefleri, 30 bin dolar bandında satın aldıkları Bitcoin’ler için vergileri bir sonraki sezon ödeyecekler.

Lütfen Bkz: ABD’li Bitcoin yatırımcıları yasada büyük açık buldular!

Wash sale olarak adlandırılan yukarıdaki yöntem, Biden yönetiminin radarında. Wash Sale ile beraber vergilendirme, terörün finansmanı ve kara para aklama başta olmak birçok alanda regülasyon çalışması devam ediyor.

İkinci bir regülasyon konusu ise ABD Çevre Bakanlığını ilgilendiriyor. Bitcoin blockchain’inin neden olduğu enerji tüketimi de mercek altında. Bitcoin blockchain’i Hollanda, Filipinler ve Arjantin gibi ülkelerin elektrik tüketiminden daha fazla enerji tüketiyor. Bitcoin blockchain’ini işletecek daha çevreci ve sürdürülebilir yöntemler araştırılıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.