Loading...
btc
BTC
-0.47%
Bitcoin
63.785,88 USDT
eth
ETH
0.54%
Ethereum
3.405,79 USDT
bch
BCH
0.24%
Bitcoin Cash
376,10 USDT
xrp
XRP
-9.11%
Ripple
0,57 USDT
ltc
LTC
-0.24%
Litecoin
71,20 USDT
bnb
BNB
-0.11%
Binance Coin
568,25 USDT
sol
SOL
1.03%
Solana
157,11 USDT
avax
AVAX
-0.84%
Avalanche
27,01 USDT
ada
ADA
-1.83%
Cardano
0,43 USDT
dot
DOT
-2.05%
Poladot
6,13 USDT
doge
DOGE
-2.13%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-6.99%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. ABD’den Bitcoin’i coşturacak bir haber daha!

ABD’den Bitcoin’i coşturacak bir haber daha!

bitcoin banka
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’deki bankalar Bitcoin’in çekim alanına girdiler ve hızla Bitcoin’e koşuyor. Bank of America’nın arsından başka bir ABD bankası daha Bitcoin dedi!


ABD’den Bitcoin’i coşturacak bir haber daha!

ABD ekonomisinde kriz söylentileri devam ederken ABD’li bankaların Bitcoin açılımları devam ediyor. Bu açılımlar, ister istemez bankalar olası krizlere karşı Bitcoin’i hedging metodu olarak mı kullanıyorlar sorusunu sorduruyor. Zira ünlü yazar Robert Kiyosaki de Ekim ayında bir ekonomik kriz kehanetinde bulunmuştu. Krizden kurtuluş reçetesi olarak altın, gümüş ve Bitcoin’i önermişti. ABD Başkanı Biden’ın “Ekonomimize bir meteor yaklaşıyor” söylemi kriz söylentilerini iyice ayyuka çıkardı.

Lütfen Bkz: “Ekonomimize bir meteor yaklaşıyor”: Bu söz ABD Başkanına ait!

Bitcoin açılımı gerçekleştiren diğer ABD merkezli banla US Bank oldu! CNBC’nin haberine göre ABD’nin 5’inci büyük bireysel bankası kripto paralar için gözetim (custody) hizmeti sunmayı planlıyor. Banka müşterileri adına kripto para alım satımı ve yatırımı yapabilecek.

US Bank, ABD merkezli dev yatırım bankası NYDIG ile beraber Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin yatırım hizmetleri sunacak. İlerleyen dönemde Ethereum’un da listeye eklenmesi bekleniyor.

Banka görevlisi, son dönemde kurumsal yatırımcılarının kripto paralara yönelik soruları ve talepleri ile karşılaştıklarını ve bu nedenle kripto para hizmeti sunmaya başlayacaklarını belirtti. Banka özel müşterilerinin kripto şifrelerini (private keys) tutarak adlarında çeşitli yatırım faaliyetleri sürdürecek.

US Bank’ın tarihi 1863’e kadar gidiyor. Sivil Savaş döneminde kurulan banka 8.6 trilyon dolarlık varlığı yönetiyor.

Son dönemde kripto para piyasalarına açılan ABD merkezli bankalar şunlar: Bank of America, New York Mellon, State Street ve Northern Trust.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.