1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ABD’den Bitcoin’i coşturacak bir haber daha!

ABD’den Bitcoin’i coşturacak bir haber daha!

ABD’den Bitcoin’i coşturacak bir haber daha!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’deki bankalar Bitcoin’in çekim alanına girdiler ve hızla Bitcoin’e koşuyor. Bank of America’nın arsından başka bir ABD bankası daha Bitcoin dedi!


ABD’den Bitcoin’i coşturacak bir haber daha!

ABD ekonomisinde kriz söylentileri devam ederken ABD’li bankaların Bitcoin açılımları devam ediyor. Bu açılımlar, ister istemez bankalar olası krizlere karşı Bitcoin’i hedging metodu olarak mı kullanıyorlar sorusunu sorduruyor. Zira ünlü yazar Robert Kiyosaki de Ekim ayında bir ekonomik kriz kehanetinde bulunmuştu. Krizden kurtuluş reçetesi olarak altın, gümüş ve Bitcoin’i önermişti. ABD Başkanı Biden’ın “Ekonomimize bir meteor yaklaşıyor” söylemi kriz söylentilerini iyice ayyuka çıkardı.

Lütfen Bkz: “Ekonomimize bir meteor yaklaşıyor”: Bu söz ABD Başkanına ait!

Bitcoin açılımı gerçekleştiren diğer ABD merkezli banla US Bank oldu! CNBC’nin haberine göre ABD’nin 5’inci büyük bireysel bankası kripto paralar için gözetim (custody) hizmeti sunmayı planlıyor. Banka müşterileri adına kripto para alım satımı ve yatırımı yapabilecek.

US Bank, ABD merkezli dev yatırım bankası NYDIG ile beraber Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin yatırım hizmetleri sunacak. İlerleyen dönemde Ethereum’un da listeye eklenmesi bekleniyor.

Banka görevlisi, son dönemde kurumsal yatırımcılarının kripto paralara yönelik soruları ve talepleri ile karşılaştıklarını ve bu nedenle kripto para hizmeti sunmaya başlayacaklarını belirtti. Banka özel müşterilerinin kripto şifrelerini (private keys) tutarak adlarında çeşitli yatırım faaliyetleri sürdürecek.

US Bank’ın tarihi 1863’e kadar gidiyor. Sivil Savaş döneminde kurulan banka 8.6 trilyon dolarlık varlığı yönetiyor.

Son dönemde kripto para piyasalarına açılan ABD merkezli bankalar şunlar: Bank of America, New York Mellon, State Street ve Northern Trust.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Total
0