Loading...
btc
BTC
0.03%
Bitcoin
66.243,52 USDT
eth
ETH
-0.05%
Ethereum
3.567,26 USDT
bch
BCH
0.18%
Bitcoin Cash
430,74 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.35%
Litecoin
79,50 USDT
bnb
BNB
-0.34%
Binance Coin
606,11 USDT
sol
SOL
-0.69%
Solana
144,51 USDT
avax
AVAX
1.28%
Avalanche
30,39 USDT
ada
ADA
-0.02%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.05%
Poladot
6,23 USDT
doge
DOGE
-0.33%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.35%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD meclisi kripto yasasını kabul etti: İşte, bilmeniz gerekenler

ABD meclisi kripto yasasını kabul etti: İşte, bilmeniz gerekenler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de kripto para yasası meclisten geçti. Bu yasanın kripto paraları ne olarak tanımladığı ve kriptoyu denetleme yetkisini hangi kuruma verdiğine bakalım. İşte, ayrıntılar.

ABD meclisi kripto yasasını kabul etti: İşte, bilmeniz gerekenler

ABD Temsilciler Meclisi, kripto para yasası olarak bilinen “21. Yüzyıl İçin Finansal Yenilik ve Teknoloji (FIT21) Yasası”nı geçirdi. Bu yasa eğer blockchain ağları yeterince merkezsiz olursa, kripto paraları bir emtia olarak değerlendirecek.

Finansal Hizmetler Komitesi tarafından yapılan yeni bir basın açıklamasına göre, Meclis yeni kripto yasa tasarısını geçirdi. Bu yasa tasarısı, tüketici korumalarını güçlendirecek ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) dijital varlıklar üzerinde yetki verecek.

İlgili – Türkiye’de kripto para vergisi geliyor: İşte, bilmeniz gerekenler 

defi

Kuzey Carolina’dan Cumhuriyetçi Temsilci ve Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Patrick McHenry olayı şöyle açıkladılar:

“Bugün Meclis, FIT21’i geniş, iki partili destekle geçirerek tarihi bir adım attı. FIT21, dijital varlık ekosisteminin Amerika Birleşik Devletleri’nde gelişmesi için gerekli olan düzenleyici netlik ve sağlam tüketici korumalarını sağlar.

 

Bu yasa tasarısı ayrıca Amerika’nın geleceğin finansal sistemine liderlik etmesini ve teknolojik yeniliklerin merkezi olmasını garanti altına alır.”

Minnesota Temsilcisi Tom Emmer’in ilk olarak 2020’de tanıtılan ve dijital varlıkları doğru bir şekilde sınıflandırmayı amaçlayan Menkul Kıymetler Netlik Yasası da FIT21’in bir parçası olarak kabul edildi. Emmer’e göre bu, net kripto yönergelerine doğru bir adımı işaret ediyor. Şöyle diyor:

“Menkul Kıymetler Netlik Yasası ve FIT21’in kabul edilmesiyle, Amerikan kripto para inovasyonları gelişebilir. Bu küresel rekabetçi çerçeve, girişimcilere burada, Amerika Birleşik Devletleri’nde inşa etmeleri için ihtiyaç duydukları netlik ve güvenceyi sağlayacak ve web’in bir sonraki iterasyonunun değerlerimizi yansıtmasını sağlayacak.”

Geçen hafta, Beyaz Saray, SEC Başkanı Gary Gensler’ın muhalefetiyle karşılaşmasına rağmen, yasa tasarısı geçerse veto etmeyeceğine dair ipucu verdi.

İlgili – Başkan Biden ve SEC’ten ABD kripto para yasası karşıtı açıklama: Neler oluyor?

Gensler’e göre, yasa tasarısı düzenleyici boşluklar yaratacak ve mevcut menkul kıymet yasalarıyla çelişecek. Beyaz Saray yasa tasarısını desteklemese de, Kongre ile işbirliği yaparak iyileştirmeye açık olduğunu belirtti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.