1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ABD hükümeti yakında 3.6 milyar dolarlık Bitcoin’i dump yapar mı?

ABD hükümeti yakında 3.6 milyar dolarlık Bitcoin’i dump yapar mı?

ABD hükümeti yakında 3.6 milyar dolarlık Bitcoin’i dump yapar mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para uzmanlarına göre eğer ABD hükümeti el koyduğu 94,000 Bitcoin’i piyasaya dump yaparsa, sektörde yüzde 90’a varan bir çöküş olur. Peki, kripto piyasası bu konuda endişelenmeli mi?


ABD hükümeti yakında 3.6 milyar dolarlık Bitcoin’i dump yapar mı?

ABD hükümeti bu hafta 3.6 milyar dolar değerinde 94,000 Bitcoin’e ek koydu. Bu, kripto para piyasası tarihinde hükümetin el koyduğu en yüklü BTC miktarı. Şimdi birçok kişi Amerikan hükümetinin bu kadar Bitcoin ile ne yapacağını merak ediyor. Zaten birçok kişide artık ayı piyasası korkusu var. Şimdi bir de ABD hükümeti piyasaya 94,000 BTC dump yaparsa piyasa zor bir durumda kalır.

Ancak öyle görünüyor ki bu konuda endişeye gerek yok. ABD hükümetinin el koyduğu bu kripto paralara ne yapacağını öğrenmek için daha önce en koyduğu dijital varlıklara ne yaptığına bakmak gerekiyor. En azından orta vadede buradan gelebilecek bir tehlike yok.

ABD’nin bu kadar BTC’yi ele geçirmesinin ise ilginç bir hikayesi var. Olay Bitfinex hack saldırısına kadar uzanıyor.

Daha ayrıntılı: ABD 3.6 milyar dolarlık 94,000 Bitcoin’e el koydu; İşte, sebebi!

ABD hükümeti bu BTC’ler ile ne yapacak?

bitcoinEl Salvador’un ardından ABD de Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eder mi?

ABD hükümetinin önünde iki seçenek var. Birincisine göre bu Bitcoin’ler kilitli tutulacak. Bitfinex de yasal yollardan bunları geri almaya çalışacak. O zamana kadar da hareket etmeyecek.

İkinci seçenek ise açık artırmayla satılmak üzere ABD Marshall Ofisine gönderilmesi. Şimdiye kadar bu kuruluş 185,000 BTC’yi açık artırmaya çıkardı. Bundan sonra ise elde edilen fonlar genellikle Hazine Müsteşarlığı Varlık Müsaderesi veya DOJ Varlık Müsaderesi Fonuna gönderiliyor.

Her iki durumunda da bunların hemen olmasının ihtimali düşük. Ayrıca Bitfinex’in de yasal yollardan bu paraları geri alıp alamayacağı da kesin değil.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: