Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
65.086,48 USDT
eth
ETH
-0.86%
Ethereum
3.529,92 USDT
bch
BCH
0.89%
Bitcoin Cash
392,39 USDT
xrp
XRP
-0.31%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.22%
Litecoin
74,67 USDT
bnb
BNB
-0.82%
Binance Coin
594,41 USDT
sol
SOL
-0.68%
Solana
134,70 USDT
avax
AVAX
2.94%
Avalanche
27,73 USDT
ada
ADA
0.77%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.57%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.79%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD Başkanlık seçimlerinde Blockchain kullanılabilir mi?

Blockchain ABD Başkanlık
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Demokrat Partiden Başkan adayı ve Bitcoin taraftarı Andrew Yang, Başkanlık seçimlerinde blockchain teknolojisinin kullanılmasını öneriyor. Blockchain ile seçim sistemini dönüştürmeyi vaat ediyor.


Blockchain ABD Başkanlık seçiminde gelecek yıllarda kullanılabilir

Blockchain teknolojisinin birçok alandan uygulanabildiğini bu köşede siz değerli okuyucularımızla tartıştık. Belki de blockchain’in dönüştürebileceği en ilginç alanlardan birisi de seçimler. ABD’de birkaç eyalette blockchain tabanlı uygulamalar yardımıyla yerel seçimlerin gerçekleştirildiğini öğrenmiştik. Şimdilerde de 2020 yılında gerçekleşecek olan ABD Başkanlık Seçimlerinde blockhain teknolojisinin kullanılması gündemde. Blockchain ABD Başkanlık seçimlerinde 2020 yılında kullanılabilir mi bilinmez ama 2024 yılındaki seçimlerin çok farklı olacağını tahmin ediyoruz.

Lütfen Bkz: Yerel seçimler blockchain üzerinden yapılabilir mi?

Demokrat Partiden ABD Başkan adayı Andrew Yang, 2020’deki Başkanlık seçimlerinde blockchain teknolojisinin kullanılması tavsiyesinde bulunuyor ve bu konuyu gündeme getiriyor. Yang, bu sayede ABD’li seçmenlerin uzun kuyruklarda beklemekten kurtulacaklarını belirtti. Ayrıca Yang, seçimlerde kullanılan makinelerin dışarıdan müdahalelere savunmasız olduğunu ve manipülasyona açık olduğunu ileri sürüyor.

ABD Başkan adayı Andrew Yang’ın seçim vaatlerinden birisi de ABD seçim sistemini blockchain teknolojisi ile modernize etmek. Blockchain teknolojisi vasıtasıyla seçmenlerin sandığa gitmelerinin daha da kolaylaştırılması hedefte. Başkanlık seçimlerinde blockchain sayesinde seçime katılım oranları daha da arttırılabilir. Çünkü cep telefonları yada bilgisayarlara indirilecek blockchain tabanlı uygulamalarla ABD’li vatandaşların daha kolay oy kullanmaları sağlanabilir. Deniz aşırı bölgelerde yaşayan ABD’liler de oy kullanabilir.

Lütfen Bkz: Kripto para ve Bitcoin bağışı kabul eden 2020 yılı ABD Bakan adayı

Başkan adayı Andrew Yang, blockchain ABD Başkanlık seçimlerinde kullanılabilir diyor. Yang’ın bu konudaki şu açıklamaları şu şekilde:

“2020 yılında saatlerce antika seçim salonlarında kuyrukta beklemek çok saçma. Günümüzde blockchain kullanan cep telefonlarıyla herhangi bir sahtekarlığa mahal vermeden oy kullanmak %100 mümkün. Bu gerçek demokratik atılıma neden olabilir ve seçimlere katılımı arttırabilir. Akıllı telefonları olmayanlar ise eski sistemi kullanmaya devam eder ve kuyruklar daha kısa olur.”

Yukarıda bahsettiğimiz gibi blockchain teknolojisi ABD’de yerel seçimlerde zaten kullanılıyor. 2020’de olmasa bile ilerleyen dönemlerde Başkanlık seçimlerinde blockchain teknolojisi vasıtasıyla gerçekleşeceğe benziyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.