1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. 700 şubesi olan zincir marketten müthiş kripto açılımı!

700 şubesi olan zincir marketten müthiş kripto açılımı!

700 şubesi olan zincir marketten müthiş kripto açılımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hırvatistan’ın en büyük zincir mağazası çok önemli bir kripto para açılımı yaptı. Ülke genelinde 700’den fazla şubesi olan mağaza artık kripto para kabul edecek. Detaylar haberimizde.

700 şubesi olan zincir marketten müthiş kripto açılımı!

Kripto para birimleri artık hayatımızın önemli bir parçası. Kripto eleştirmenlerinin itirazlarının odak noktası aşırı dalgalı yapısına ek olarak günlük hayatta çok fazla kullanılmamasıydı. Ancak bu eleştiri artık geçerliliğini yitiriyor. Birçok alanda kripto para kullanımı artıyor ve kullanım kolaylığı daha fazla benimsenmeyi beraberinde getiriyor.

Hırvatistan’ın en büyük zincir marketi kripto para ile ödeme kabul etmeye başlıyor. Konzum, Bitcoin başta olmak üzere 9 kripto parayı ödeme seçeneği olarak kabul ettiğini açıkladı. Şirket 1 Aralık’tan itibaren müşterilerin yiyecek, hijyen ürünleri ve ev gereçleri satın almak için kripto para ödeme seçeneğini kullanabileceğini duyurdu.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Şirketten yapılan açıklamaya göre ödeme yöntemi olarak kabul edilen kripto paralar arasında Bitcoin, Ether   Bitcoin Cash, EOS, Dai, XRP, Stellar XLM ile Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) gibi stabil paralar yer alıyor.

Konzum, kripto para ödeme seçeneğini hayata geçirmek için Electrocoin ile ortaklık kurduğunu da açıkladı. Ödemeler şu anda yalnızca online alışverişler için geçerli olacak. Kripto para kabulünün bir sonraki aşamasının mağazalardan yapılan alışverişlerde de bir ödeme yöntemi olarak entegre edilmesi olacak.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Konzum yönetim kurulu üyesi Uroš Kalinić yaptığı açıklamada kripto para kararının Konzum’un yenilikçi yapısının bir göstergesi olduğunu belirtti.

“Yaklaşık 65 yıllık tarihinde iç pazarda iş sonuçları ve teknolojik başarılar açısından sürekli lider olan Hırvatistan’ın en büyük perakende zinciri olarak, hızla gelişen ve dünya ekonomisini şekillendiren başka bir alanda da lider olmaktan gurur duyuyoruz.”

Konzum’un ülke genelinde 700 şubesi bulunuyor. Zincir marketin toplam çalışan sayısı ise 10,000’den fazla.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.