Loading...
btc
BTC
-3.45%
Bitcoin
67.139,82 USDT
eth
ETH
-4.87%
Ethereum
3.489,29 USDT
bch
BCH
-5.42%
Bitcoin Cash
443,67 USDT
xrp
XRP
-3.21%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-3.41%
Litecoin
76,95 USDT
bnb
BNB
-2.67%
Binance Coin
608,41 USDT
sol
SOL
-6.77%
Solana
148,29 USDT
avax
AVAX
-2.86%
Avalanche
31,36 USDT
ada
ADA
-4.42%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-1.03%
Poladot
6,44 USDT
doge
DOGE
-5.31%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-6.65%
Shiba Inu
0,00 USDT

700 şubesi olan zincir marketten müthiş kripto açılımı!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hırvatistan’ın en büyük zincir mağazası çok önemli bir kripto para açılımı yaptı. Ülke genelinde 700’den fazla şubesi olan mağaza artık kripto para kabul edecek. Detaylar haberimizde.

700 şubesi olan zincir marketten müthiş kripto açılımı!

Kripto para birimleri artık hayatımızın önemli bir parçası. Kripto eleştirmenlerinin itirazlarının odak noktası aşırı dalgalı yapısına ek olarak günlük hayatta çok fazla kullanılmamasıydı. Ancak bu eleştiri artık geçerliliğini yitiriyor. Birçok alanda kripto para kullanımı artıyor ve kullanım kolaylığı daha fazla benimsenmeyi beraberinde getiriyor.

Hırvatistan’ın en büyük zincir marketi kripto para ile ödeme kabul etmeye başlıyor. Konzum, Bitcoin başta olmak üzere 9 kripto parayı ödeme seçeneği olarak kabul ettiğini açıkladı. Şirket 1 Aralık’tan itibaren müşterilerin yiyecek, hijyen ürünleri ve ev gereçleri satın almak için kripto para ödeme seçeneğini kullanabileceğini duyurdu.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Şirketten yapılan açıklamaya göre ödeme yöntemi olarak kabul edilen kripto paralar arasında Bitcoin, Ether   Bitcoin Cash, EOS, Dai, XRP, Stellar XLM ile Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) gibi stabil paralar yer alıyor.

Konzum, kripto para ödeme seçeneğini hayata geçirmek için Electrocoin ile ortaklık kurduğunu da açıkladı. Ödemeler şu anda yalnızca online alışverişler için geçerli olacak. Kripto para kabulünün bir sonraki aşamasının mağazalardan yapılan alışverişlerde de bir ödeme yöntemi olarak entegre edilmesi olacak.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Konzum yönetim kurulu üyesi Uroš Kalinić yaptığı açıklamada kripto para kararının Konzum’un yenilikçi yapısının bir göstergesi olduğunu belirtti.

“Yaklaşık 65 yıllık tarihinde iç pazarda iş sonuçları ve teknolojik başarılar açısından sürekli lider olan Hırvatistan’ın en büyük perakende zinciri olarak, hızla gelişen ve dünya ekonomisini şekillendiren başka bir alanda da lider olmaktan gurur duyuyoruz.”

Konzum’un ülke genelinde 700 şubesi bulunuyor. Zincir marketin toplam çalışan sayısı ise 10,000’den fazla.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.