fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 45 kat değerini arttırdı! Solana (SOL) kurumsalların ilgisini çekiyor!

45 kat değerini arttırdı! Solana (SOL) kurumsalların ilgisini çekiyor!

45 kat değerini arttırdı! Solana (SOL) kurumsalların ilgisini çekiyor!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Oldukça yeni bir proje olan Solana (SOL) piyasada yatırımcıların dikkatini üzerine çekti ve hızlı biçimde ilk 10’a girdi. CoinShare raporunda Solana’nın güçlü rakiplerinin önüne geçtiği gözleniyor.


Ethereum alternatifi Solana (SOL) kurumsalların ilgisini çekiyor!

Solana (SOL) blockchain’i Ethereum gibi çeşitli akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapabiliyor. DeFi (merkezsiz finans), DeX (merkezsiz borsa), oyun ve eğlence uygulamaları gibi çeşitli platformlar, Solana ağında işlem görebiliyor.

Geçtiğimiz hafta Solana ile bağlantılı yatırım araçlarına 7.1 milyon dolarlı fon akışı gerçekleşti. Solana’ya aktarılan fon miktarı Ethereum gibi birçok dev projeyi geride bıraktı. Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Litecoin (LTC) ve Polkadot (DOT) kaynaklı yatırım araçlarına gerçekleşen fon akışından daha fazlası Solana’ya gerçekleşmesi dikkat çekiyor.

Lütfen Bkz: Kurumsalların Bitcoin’e nazaran Ethereum beklentileri daha yüksek!

Aşağıdaki tabloda haftalık bazda en çok fon çekebilen projenin Solana, ikinci sırada ise Cardano’nun olduğu gözleniyor. Her iki kripto para da bu hafta tüm zamanların en yüksek fiyatını gördü.

Solana (SOL) 45 kat değerini arttırdı! Solana (SOL) kurumsalların ilgisini çekiyor!

Solana yazının kaleme alındığı saatte 77 dolar bandında işlem görüyor. Solana tüm zamanların rekorunu 21 Ağustos’ta (3 gün önce) 81.81 dolar ile gördü. Aşağıdaki grafikte Solana fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Solana yeni bir rekora oldukça yakın gözüküyor.

Solana (SOL) 45 kat değerini arttırdı! Solana (SOL) kurumsalların ilgisini çekiyor!

2021’e giriş yaptığımız ilk gün Solana sadece 1.7 dolar düzeyinde işlem görüyordu. Solana’daki yıllık değer artışını Bitcoin, Ethereum, Cardano ve Doge gibi hiçbir kripto para gösteremedi. Yıl başında 1,000 dolarlık Solana alan bir yatırımcının şu an 45 bin doların üzerinde parası olurdu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.