fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kurumsalların Bitcoin’e nazaran Ethereum beklentileri daha yüksek!

Kurumsalların Bitcoin’e nazaran Ethereum beklentileri daha yüksek!

Kurumsalların Bitcoin’e nazaran Ethereum beklentileri daha yüksek!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 20 Temmuz’dan itibaren yakaladığı ivme ile $50K’ya kadar çıktı ancak direnç hattının üzerinde tutunamıyor. Kurumsallar Ethereum konusunda daha yüksek beklentiye sahip.


Kurumsalların Bitcoin’e nazaran Ethereum beklentileri daha yüksek!

Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklaması ve bir dizi regülasyon haberlerinin ardından Bitcoin 2021’in ikinci çeyreğinde düşüşe geçti. Ancak 3’üncü çeyrekte madencilik konusundan dengelerin sağlanması ve küresel risklerin artması ile Bitcoin fiyatlarında tekrardan artış yaşanıyor. Bitcoin’in geçmiş değerlerine baktığımızda geleneksel finansal varlıkların aksine Bitcoin fiyatları, küresel risklerin arttığı dönemde artışa geçiyor.

14 Nisan’da 64 bin doları geçerek tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin, 20 Temmuz’da 30 bin doların altını gördü. Bu tarihten sonra BTC/USD paritesinde trend pozitife döndü.

Ethereum beklentileri Kurumsalların Bitcoin’e nazaran Ethereum beklentileri daha yüksek!

İkinci büyük kripto para olan Ethereum fiyatlarında da ciddi değer artışları gözleniyor. Ethereum ağında gerçekleşen güncellemeler etkisi ile Ethereum oldukça kıt varlık haline geldi. Yakın zamanda gerçekleşen EIP-1559 ile ciddi miktarda Ethereum yakılarak piyasadan çekildi. 78 bin Ethereum son 20 günde yandı.

Lütfen Bkz: Yeni bir dev şirket daha Bitcoin üzerinden ödeme kabul etmeye hazırlanıyor!

Ayrıca ETH 2.0 sayesinde sisteme stake edilerek dondurulan Ethereum miktarı 7 milyon adede ulaştı. DeFi platformlarına stake edilen ETH miktarı ise yazının kaleme alındığı saatte 9.7 milyon adet. Tüm bu gelişmelerin etkisi ile Ethereum piyasada kıt hale geliyor ve Ethereum fiyatlarında artış yaşanıyor.

Ethereum tüm zamanların rekorunu 12 Mayıs 2021’de 4,362 dolar ile gördü. Bu tarihten sonra Bitcoin ile beraber değer kaybeden Ethereum, son 3 ayın en yüksek değerini bugün 3,380 doları aşarak gördü. Aşağıdaki grafikte Ethereum fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Ethereum beklentileri Kurumsalların Bitcoin’e nazaran Ethereum beklentileri daha yüksek!

Kurumsalların Ethereum’a yönelik beklentilerin daha yüksek olduğuna dair yorumu ise Chicago Emtia Borsası açık faiz oranlarından alıyoruz. Aşağıdaki grafikte Ethereum (siyah) ve Bitcoin (mavi) açık faiz oranlarındaki değişimi görüyoruz. Bitcoin’de trend sabit devam ederken Ethereum’da yükselen trend dikkat çekiyor.

Ethereum beklentileri Kurumsalların Bitcoin’e nazaran Ethereum beklentileri daha yüksek!Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.