1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Hangisi: Fenerbahçe token mı Galatasaray token mı?

Hangisi: Fenerbahçe token mı Galatasaray token mı?

Hangisi: Fenerbahçe token mı Galatasaray token mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İki ezeli rakip Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki rekabet kripto para piyasalarına da taşındı. En son Fenerbahçe kendi taraftar tokenını çıkarttı. Peki yarışı hangi taraftar token önde götürüyor?


Hangisi: Fenerbahçe token mı Galatasaray token mı?

Takımlar, kripto para platformu Socios ile anlaşarak bir çeşit kripto para olan kendi tarafta tokenlarını üretiyor. Taraftar tokenlar İsviçre merkezli Chiliz Borsası olmak üzere birçok kripto para borsasında işlem görüyor. Taraftar tokenlar da Bitcoin gibi yatırım aracı olarak tutulabiliyor ve para gibi transfer edilebiliyor.

Avrupa’dan ve ülkemizden birçok takım kendi kripto parasını çıkardı. Kripto para çıkaran başlıca takımlar şunlar: Barcelona, Real Madrid, Paris Saint Germain, Alletico Madrid, Galatasaray, Fenerbahçe, İstanbul Başakşehir, Trabzon Spor, Göztepe ve diğerleri.

Geçtiğimiz güllerde ünlü futbolcu Messi’nin Paris Saint Germain’e transfer olacağının açıklanmasının ardından Paris Saint Germain taraftar tokenlarında ciddi değer artışı yaşandı. 9 Ağustos’ta PSG Token 50 dolara kadar çıktı.

Lütfen Bkz: Bitcoin’de Kuantum bilgisayarları tehlikesi tekrardan gündemde!

Ülkemizde taraftar token furyasına en son katılan takım Fenerbahçe oldu. Fenerbahçe’nin taraftar tokenı yazının kaleme alındığı saatte 9.60 – 9.70 dolar bandında işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre Fenerbahçe Token en yüksek değerini 19 Ağustos’ta 10.91 dolar ile gördü.

Aşağıdaki grafikte Fenerbahçe token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Fenerbahçe ve Galatasaray Hangisi: Fenerbahçe token mı Galatasaray token mı?Ülkemizde taraftar tokenını ilk çıkartan takım ise Galatasaray! Galatasaray’ın taraftar tokenı yazının kaleme alındığı saatte Fenerbahçe taraftar tokenından 1 dolar daha pahalı ve 10.70 dolardan işlem görüyor. GAL Token en yüksek değerini 15 Mayıs 2021’de 35.35 dolar ile gördü.

Aşağıdaki grafikte Galatasaray token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Fenerbahçe ve Galatasaray Hangisi: Fenerbahçe token mı Galatasaray token mı?

Kaynak