1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. 330 milyar doları yöneten dev platform kripto alanına giriyor!

330 milyar doları yöneten dev platform kripto alanına giriyor!

330 milyar doları yöneten dev platform kripto alanına giriyor!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para birimlerinin artan popülaritesi dev platformların kripto alanına dahil olmasını sağlıyor. ABD merkezli ticaret platformu kripto alanına giriş yapacak. Detaylar haberimizde

330 milyar doları yöneten dev platform kripto alanına giriyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde önde gelen bir ticaret platformu olan Interactive Brokers, müşterilere aylar içinde doğrudan kripto para birimi ticareti sunacağını açıkladı.

Interactive Brokers kurucusu Thomas Peterffy 9 Haziran’da Piper Sandler Global Exchange & FinTech Konferansında konuştu ve firmanın kripto alım satımı yapmaya başlayacağını duyurdu.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

CNBC’de yayınlanan habere göre Peterffy, aldıkları kararda müşterilerin kriptoya olan ilgisi ve kendilerinden taleplerinin etkili olduğunu ifade etti.

“Müşteriler kesinlikle kripto ticaretini istiyor ve yaz sonuna kadar onlara sunmaya hazır olmayı umuyoruz” 

Firmanın ilk çeyrek verilerine göre 1,33 milyon müşterisi bulunuyor. Firma 330 milyar dolarlık devasa bir fonu yönetiyor. Interactive Brokers, web sitesine göre, tüccarlara para birimlerine ek olarak hisse senetleri, opsiyonlar, vadeli işlemler, tahviller ve fonlar dahil olmak üzere çok çeşitli varlıklar sunuyor.

Ancak tahminlere göre kripto para ticareti başlangıçta tüm kripto paraları kapsamayacak. Güvenlik konusunda da müşterilerine teminat veren Peterffy, müşterilerin güveninin en önemli öncelikleri olduğunu vurguladı.

“İzlenemez olmalarına rağmen kimsenin paralarını çalmayacağından nasıl %100 emin olabilirsiniz? Yaz sonunda faaliyete geçtiğimizde bu konuda daha fazla bilgi sahibi olacağız.”

Bugün gelen olumlu haberlerin ardından kripto para piyasası belirli ölçüde toparlandı. Bitcoin 24 saat içersinde %15’lik değer kazancı ile 36,500 dolardan işlem görüyor. Ethereum ise %10’luk bir değer kazancı ile 2,573 dolar.

Kaynak

Etiketler: