1. Anasayfa
  2. Coin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. 2022’de Bitcoin’i gölgede bırakabilecek 5 kripto para

2022’de Bitcoin’i gölgede bırakabilecek 5 kripto para

2022’de Bitcoin’i gölgede bırakabilecek 5 kripto para
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve Ethereum dışında 2022’de büyüme potansiyeli olan kripto paralar, lider coinleri de performans olarak geçebilir. Bu 5 altcoinin hepsi de kullanım alanlarının bolluğu ile dikkat çekiyor.


2022’de Bitcoin’i gölgede bırakabilecek 5 kripto para

Kripto para yatırımcılarının önünde seçenek çok. Her gün yeni altcoinler piyasaya çıkıyor. Bazıları ise hızlı yükselişler kaydediyor. Şu an piyasada yaklaşık 10,000 kripto para olduğu tahmin ediliyor.

Buna rağmen yatırımcıların önünde zorlu bir görev var. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dışında yükselme potansiyeli olan coinleri belirlemek ve seçmek kolay değil. Bunun için Motley Fool sitesi çok varlıklı yatırım platformu olan eToro kripto analisti Josh Gilbert’e başvurdu.

Josh Gilbert ise 2022’de Bitcoin’i performans olarak geçebilecek 5 altcoine dikkat çekiyor.

Listenin başında Solana var

Solana ağında 2022'nin en büyük hack saldırısı!

Kripto analist Gilbert’in listesinin başında Solana (SOL) geliyor. Şöyle diyor:

“Solana dünyanın en hızlı blockchainlerinden biri. Solana ağı NFT alanında da hız kazandı. SOL coin 2021’de hızla büyüdü. Ancak 2022’de zirveden sonra yüzde 57’lik düzeltme yaptı.”

Analiste göre Solana 2022 yılında da büyümeye devam edecek. Başlıca sebebi ise akıllı sözleşme platformlarının kullanımının artması.

İlgili – Güncel Solana (SOL) fiyat tahmini: 2022 – 2025

Listedeki bir sonraki kripto Polygon (MATIC). Analist bu projenin ne yaptığını şöyle açıklıyor: “Polygon, Ethereum uyumlu blockchain ağları oluşturmak ve bunları birbirine bağlamak amacıyla oluşturulmuş bir protokol ve çerçeve.”

Bu projenin tokeni MATIC ise merkezsiz finans alanında sağladığı düşük işlem ücretlerinden dolayı ilgi görüyor. Öyle görünüyor ki bu alanın yavaş işlem hızları sorununa da çözüm getiriyor.

İlgili – Güncel Polygon fiyat tahmini, MATIC coin gelecek beklentisi 2022 – 2025

Analistten 2022'de patlama yapacak 5 altcoin: Ethereum, Solana...

Chainlink (LINK) de bu listede yer alan başka bir altcoin. LINK’in de yükselme potansiyeli onun kullanım alanında geliyor. Özellikle de akıllı sözleşmeleri birbirine bağlama özellliğinden.

Polkadot (DOT) da parachain adı verilen birbirine bağlı, uygulamaya özel alt zincirleri desteklemek için tasarlanmış blockchain ağı. Merkezsiz finansın kullanımının artması ile DOT coin 2022’de hız kazanacak. Büyüme potansiyeli ile dikkat çeken coinlerden biri.

İlgili – Güncel Polkadot DOT coin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Listenin sonunda ise Decentraland (MANA) var. Decentraland, son zamanlarda popüler olan sanal gerçeklik blockchain platformlarından biri. MANA coin 2021’de yükseldi. Çünkü metaverse konusu çok gündem oldu. Son zamanlarda yüzde 55 düşmesine rağmen 2022’de metaverse yapılanmaya devam edecek.

Kaynak