1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. 2021 yazında altcoin sezonuna işaret eden göstergeler!

2021 yazında altcoin sezonuna işaret eden göstergeler!

2021 yazında altcoin sezonuna işaret eden göstergeler!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yaz aylarnda bir altcoin sezonu başlayabilir. 2017 yılında yaşanan ve kripto yatırımcılarının aklından çıkmayan alt sezon ile bu dönem yaşanan benzerlikler detayları ile haberimizde.

2021 yazında altcoin sezonuna işaret eden göstergeler

2017 yılında yaşanan altcoin sezonu bugüne kadar ki en güçlü boğa koşusu olarak kripto meraklıları üzerinde silinmez bir iz bıraktı. 2017’de NEM, XRP ve Stellar gibi kripto paralar değerlerinin %500’ün üzerinde arttığını gördü. 2021’de bunun tekrarını görebiliriz.

Grafiklerin ve temellerin dikkatli bir şekilde değerlendirilmesinden sonra, bazı kripto para meraklıları ve analistler, Alt sezonunun yaklaşmakta olduğuna inanıyor. Yaklaşan bu altcoin sezonu, kısa sürede birkaç altcoinin meteorik yükselişini gören 2017 koşusuna benzetildi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Nisan ayında dünyanın en güçlü kritpo para birimi Bitcoin 64,000 doların üzerine çıktı ve tüm zamanların en yüksek değerini görü. Ancak ardı ardına gelen olumsuz haberlerin ardından 30,000 dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin’in hakimiyet oranı %44’lere kadar düştü. Bitcoin’in uzun süredir bu aralıkta işlem görmesi ile analistler altcoin’lerin servetinin yakın gelecekte patlamasını bekliyorlar.

Güçlü bir altcoin sezonu için diğer potansiyel işaret ise Defi ve NFTlerdeki çarpıcı yükseliş. NFT’lerin yükselişi, endüstrinin değerlemesinin çatıdan geçtiğini gördü ve THETA, ENJ ve Ether gibi NFT ile ilgili tokenlerin de değerlerinin fırladığını gördü.

DeFi kripto para piyasa değeri 84,47 milyar dolar oldu ve yatırımcılar için Bitcoin’in dışında patlayıcı bir güç oluşturabilir. Ayrıca SEC ile Ripple arasında yaşanan davada Ripple lehine yaşanan gelişmeler de altcoin sezonunu harekete geçirebilir. Davada Ripple lehine çıkacak bir sonuç altcoin sezonu için yapbozun son parçası olabilir.

Boğalar davanın ardından Ripple’nin halka açılacağı söylentileri için şimdiden ellerini ovuşturuyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.