2020’de ne kadar Bitcoin kazılacak?

Bitcoin 5500 doları test etmeden yükselişe geçemez
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020’de ne kadar Bitcoin kaç BTC kazılacak. Önümüzdeki yıl birçok finansal varlıkta ciddi piyasa arzı yaşanacak ancak benzer durum Bitcoin için geçerli değil. 2020’de ne kadar Bitcoin kazılacak?


Ne kadar Bitcoin kazılacak?

Bugün değerli okuyucularımıza Stellar XLM’in arzı ile ilgili önemli bir duyuruyu paylaştık. Dolaşımdaki Stellar miktarı yaklaşık 20 milyar adet ve toplam Stellar arzı ise 50 milyar. Stellar Kuruluşu kalan 30 milyar adet XLM’i 10 yıl içerisinde piyasaya sürmeyi planlıyor.

Lütfen Bkz: Stellar XLM arzı ile ilgili önemli gelişme

Önümüzdeki yıl ne kadar Bitcoin kazılacak?

Bitcoin’in Stellar ve Ripple gibi merkezi bir yönetime sahip olan kripto paralardan farkı ve avantajı arzının merkezi bir otorite tarafından yönetilmemesi. Bitcoin teorik olarak 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafında icat edildiğinde belirlenen algoritma nedeniyle piyasaya sürülecek Bitcoin arzı (ya da kazılacak Bitcoin miktarı) 21 milyon adet ile sınırlandırıldı. Benzer sınırlamayı yıllık piyasaya sürülen Bitcoin miktarında da görüyoruz. Her 4 yılda bir Bitcoin arzı (madencilere verilen ödül miktarı) yarı yarıya düşürülüyor. Bu olgu halving (yarılama) olarak adlandırılıyor ve önümüzdeki halving takvimi ise Mayıs 2019.

Günlük 1.800 adet Bitcoin piyasaya sürülüyor. Bu rakam Mayıs 2019’da 900’e düşecek. Bu vesile ile 2020 yılında piyasaya toplamda yaklaşık 440.000 adet BTC sürülecek. 2021 yılında ise 330.000 adet BTC piyasaya sürülecek.

Güncel fiyatlarla piyasaya 2020 yılında 3,168 milyar dolarlık Bitcoin piyasaya sürülecek. Bu değer, ayrıca 2020 yılında Bitcoin madencilerinin kazanabilecekleri geliri de veriyor.

Oysa sadece önümüzdeki ay ABD merkez bankası FED, yaklaşık 425 milyar dolar değerinde fon piyasaya sürecek.


Lütfen Bkz: FED önümüzdeki ay Bitcoin piyasa değerinin 3 katı para basacak

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
2020’de ne kadar Bitcoin kazılacak?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.