fbpx
BTC : 517301 ₺ ETH : 35467 ₺ XRP : 8.763 ₺ LTC : 1532 ₺ USDT : 13.739 ₺ XLM : 2.75 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2016’dan itibaren borsalardan en yüklü miktarda Bitcoin çıkışı yaşandı! Bu ne anlama geliyor?

2016’dan itibaren borsalardan en yüklü miktarda Bitcoin çıkışı yaşandı! Bu ne anlama geliyor?

2016’dan itibaren borsalardan en yüklü miktarda Bitcoin çıkışı yaşandı! Bu ne anlama geliyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Balinalara olağan üstü miktarda Bitcoin transferinde bulundu. Bitcoin 40 bin dolara çıkınca balinalar yeni pozisyon alıyor.


Bitcoin 40 bin dolara çıkında balinalar mesaiye kaldı!

Dün 2016 yılından itibaren kripto para borsalarında en yüklü Bitcoin çıkışı gerçekleşti. Aşağıdaki şekilde kırmızı ile belirten değerler Bitcoin çıkışlarını, mavi ile belirtilen grafik ise Bitcoin girişini gösteriyor.

Bitcoin çıkışı 2016’dan itibaren borsalardan en yüklü miktarda Bitcoin çıkışı yaşandı! Bu ne anlama geliyor?Kripto para borsalarından yaşanan çıkışlar, ilgili kripto paranın fiyatları için olumlu bir gelişme olarak görülüyor. Zira kripto para borsalarındaki Bitcoin’ler ve kripto paralar her zaman satışa hazır olan kripto paralardır. Bitcoin’leri satmak istemeyen ve tutmak isteyen yatırımcılar, yüksek oranda varlıklarını soğuk cüzdanlara aktarıyor. Soğuk cüzdanlar yani offline cüzdanlar, olası siber saldırılar karşısında daha güvenli görülüyor.

Kimi yatırımcılar da Bitcoin varlıkları üzerinden pasif gelir elde etmeyi tercih ediyor. Bu tip yatırımcılar çeşitli DeFi (merkezsiz finans) kuruluşlarına Bitcoin’lerini depozito ederek faiz ve stake getirisi elde edebiliyorlar. Bu şekilde karar alan yatırımcılar da varlıklarını kripto para borsalarından çekmeyi tercih ediyor.

Lütfen Bkz: Silinen videoda popüler DeFi platformu UniSwap hakkında müthiş iddialar!

Whale Alert 50’ye yakın üst üste gerçekleşen Bitcoin transferlerini duyurdu. 50 kadar transferde toplam 465,000 adet Bitcoin el değiştirdi. Yani yaklaşık 19 milyar dolarlık Bitcoin’den bahsediyoruz. Bu transferlerin yaklaşık 60,000 adeti Coinbase borsası ile ilgili. Coinbase borsasından hem çıkış yaşandı hem de borsaya girişler yaşandı.

Ay sonuna doğru sona erecek opsiyon işlemleri de yaşanan Bitcoin hareketlerinde etkili oluyor. Vadeli piyasalarda işlem yapan Bitcoin yatırımcıları, tekrardan sözleşmelerini yenileyerek 1 veya 3 aylık pozisyon belirleyecek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.