fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2 milyar dolarlık blockchain şirketine yeni dev sermaye akışı

2 milyar dolarlık blockchain şirketine yeni dev sermaye akışı

2 milyar dolarlık blockchain şirketine yeni dev sermaye akışı
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain şirketi Fireblocks, yeni sermaye toplama turundan 310 milyon dolar elde etti. Şirketin toplam değeri şimdi 2 milyar dolara ulaştı. Yatırım yapan şirketler arasında Sequoia Capital, Stripes, Spark Capital, Coatue, DRW VC ve SCB 10X var. 2020 yılında kurulan SCB 10X ise Tayland’ın en eski bankası Siam Commercial Bank’ın risk sermayesi kolu.


2 milyar dolarlık blockchain şirketi Fireblocks ek 310 milyon yatırım aldı

Blockchain alt yapı sağlayıcısı ve kripto muhafaza şirketi Fireblocks, yeni stratejik yatırım toplama turundan 310 milyon dolar elde etti. Bununla şirketin toplam değeri 2 milyar dolara ulaşırken, yeni bir eşiğe de ulaşmış oldu.

Fireblocks CEO’su Michael Shaulov yaptığı açıklamada, yeni toplanan fonların araştırma ve geliştirme ve destek ekiplerinin artırılması dahil olmak üzere dahili kapasitenin genişletilmesi için harcanacağını bildiriyor. Shaulov şöyle devam ediyor:

“Buna ek olarak EMEA ve APAC gibi pazarlara hızlı bir şekilde genişliyoruz. Ve pazara açılma ekibimizi büyütmek için yeni fonları kullanacağız.”

Shaulov ayrıca Fireblocks olarak yeni stratejik ortaklıklara da açık olduklarını belirtiyor.

2019 yılında kurulmasından bu yana Fireblocks, lider blockchain girişim şirketlerinden toplamda 489 milyon dolarlık bir sermaye topladı. Daha önce ise Mart ayında C Serisi fon toplama organizasyonunda 133 milyon dolar elde etmişti.

Fireblocks’ın sağladığı alt yapılar şimdiye kadar 500’den fazla kurumsal tarafından benimsendi. Bunlar arasında kripto para borsaları, koruma fonları, piyasa yapıcılar ve tezgah üstü ticaret platformları var. Şirketin bazı iş ortakları şunlar: BlockFi, eToro, Galaxy Digital, Celsius and Crypto.com.

Shaulov, kripto paraların benimsenmesinin arkasındaki kilit faktörler ve boğa piyasası ortamında bunların değişip değişmediği hakkında şöyle diyor:

“Kripto alanının dışında blockchain teknolojisini kullanan projelerin gelişmesi ve alanda belli başlı olgunlaşma konusunda gelişmeler görüyoruz. Para birimlerinin, menkul kıymetlerin ve diğer gerçek varlıkların dijitalleştirilmesine yönelik projelerle ilgili kullanım durumlarını genişletmek için dünya çapında bir dizi finansal hizmet firmasıyla birlikte çalışıyoruz.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.