1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 18 yıl sonra Matrix 4 hayranları ile buluşuyor: Matrix ile Bitcoin ilişkisi!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

18 yıl sonra Matrix 4 hayranları ile buluşuyor: Matrix ile Bitcoin ilişkisi!

18 yıl sonra Matrix 4 hayranları ile buluşuyor: Matrix ile Bitcoin ilişkisi!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İlk Matrix filmi 1999 yılında izleyicileri ile buluştu. Uzun bir aradan sonra Matrix, 4’üncü serisi ile hayranlarının karşısına çıkıyor. Matrix ie Bitcoin arasında organik bir ilişki var!


Matrix ile Bitcoin ilişkisi!

Matrix filminin ilk serisi, 1999 yılında sinema severler ile buluştu. Filmin beyaz perdeye yansıdığı dönemde üniversite sıralarındaydım ve filmin etkisini hala hatırlıyorum. Filme bir grup arkadaş ile gitmiştik. Ertesi günler üniversite sıralarında, kantinde, yemekhanede ve her yerde Matrix filmi tartışılıyordu. Bir gün Matematik dersinde bir sınıf arkadaşım Matematik Profesörüne “What is Matrix” diye sormuştu. Profesör de “Matrisler” konusuna başladı ve 3 hafta matrisler konusunu anlattı.

Matrix filmi, reel dünya ve sanal dünya ikilemini beyaz perdeye profesyonel biçimde aktardı. Matrix serisinin yansıttığı reel/sanal ikilemi uzun süre bizlerin zihinlerini meşgul etti.

Matrix’in doğumu ile Z neslinin doğumu aynı döneme denk geliyor. Kripto para piyasalarına yatırım yapanların demografik eğilimlerine baktığımızda Milenyum ve Z nesillerinin yoğunluğu dikkat çekiyor.

Lütfen Bkz: Top 100’ün yeni sakini Mina nedir? Mina yorum ve güncel gelişmeleri

Milenyum Jenerasyonu: 1981-1996 doğumlular.

Z Jenerasyonu: 1997-2012 doğumlular.

Sanal dünyayı Matrix ile tanıyan Milenyum neslinin Bitcoin ve kripto paraları kabullenmeleri ve bu alana yatırım yapmaları zor olmadı.

Matrix filminin ilk serisi 4 dalda Oscar aldı. En dikkat çeken ödül “En İyi Film Kurgusu” idi. 63 milyon dolarlık bütçe ile tamamlanan Matrix, 460 milyon dolarlık hasılata imza attı.

Aşağıda 18 yıldır özlemin ardından yayınlanan Matrix 4 serisinin fragmanını görüyoruz.

Türkçe alt yazılı da yayınlanan fragman yazının kaleme alındığı saatte 19 saat içerisinde 500 bin kez izlendi.

Fragmanın ilk sahnesinde “How I met your mother” serisinin Barney’i dikkatlerden kaçmıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.