1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Güncel 0xBitcoi ((0XBTC) nedir: 0XBTC nedir? Temel analiz

Güncel 0xBitcoi ((0XBTC) nedir: 0XBTC nedir? Temel analiz

Güncel 0xBitcoi ((0XBTC) nedir: 0XBTC nedir? Temel analiz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

0xBitcoin (veya 0xBTC), Bitcoin ve Ethereum’un tüm avantajlarını bir araya getirmeye çalışan bir kripto paradır. oxBitcoin, Bitcoin gibi blockchain tabanlı, 3 tarafın iznine ihtiyaç duymayan,madenciliği olan ve sınırlı sayıda olan bir kriptdur. 


 

0xBitcoin (0xBTC) temel analizi

0xBitcoin’in bu konuda anlamlı bir etki yaratıp yaratmayacağı henüz görülmemektedir. Her ne kadar akıllara çok fazla soru getirecek olsa da ilk işletilebilir ERC20 tokenı olacak şekilde tasarlandı bile.

Neden 0xBitcoin?

İnsanların çoğunun kendilerine sordukları bu sorunun cevabı çok açık aslında. Bitcoin markasını kötüye kullanan bir başka para birimi veya token her zaman çok fazla şüphe uyandıracaktır. Bu durum para birimi Bitcoin’in blockchainini değil, Ethereum’unkini kullanıyorsa özellikle daha dikkat çekici hale gelir. Üstelik, üzerinde Bitcoin isminin yer aldığı ERC20 tokenları genellikle bir aldatmaca ürünüdür. Ancak projeyi bu şekilde sınıflandırmak için acele etmemekte fayda var.

0xbitcoin-0xbtc-Infographic-en0xBitcoin nasıl çalışır?

Çoğu insan ERC20 tokenlarının nasıl çalıştığını biliyor. Bunlar, madencilikle kazanılacak şekilde tasarlanmamıştır. Genellikle bir Airdrop aracılığıyla veya tanıtımla dağıtılırlar. 0xBitcoin için ise bunların hiçbiri gerçekleşmeyecek. Bunun yerine ekip, Bitcoin’in nadir bulunabilme ve adil dağıtım özelliklerini Ethereum ekosisteminin hızı ile birleştirmek için minik bir ERC20 tokenı tanıtıyor.

Tedarik etme kısmı itibariyle bakarsak insanların bildiği ve sevdiği (kimisinin ise nefret ettiği) Bitcoin’e çok çok benzer özelliklere sahip. 21 milyon token olacak ve akıllı sözleşme fonksiyonu aracılığıyla çıkarılacaklar. Dolaşımdaki tokenlar ne kadar fazla arz edilirse buna bağlı olarak azalan bir ödül sistemi var. 0xBTC madenciliği yapmak için, kullanıcıların bir madencilik programını çalıştırması gerekmektedir. Bu program bunu yapmak için ise bir grafik kartı veya ASIC yerine CPU döngülerini kullanır.

Ancak hem Nvidia hem de AMD kartları için çeşitli açık kaynak madencileri şimdiden serbest bırakıldı. Bunun kullanıcılara bir avantaj sağlayıp sağlayamayacağı bilinmemektedir, fakat tabii ki yine de ilginç bir gelişme. Bugüne kadar çok az sayıda token çıkarılmıştır ve bu özel ERC20 tokenını madencilikle çıkarmanın gerçek olup olmayacağını görmek ilginç olacaktır.

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

0xBitcoin’in Geleceği

Kripto para birimleri ve ERC20 tokenları söz konusu olduğunda meraklıların tamamen farklı bir yaklaşım sergiledikleri görülmekte. Bunun gibi tokenler için bir gelecek olup olmadığını da zaman gösterecek. Şu anki durum itibariyle, genel ilgi oldukça düşük gibi görünüyor. Ancak unutmamak gerekir ki bu sektörde hemen her zaman bir şeyler hızlıca değişebilir.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.