1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Viacoin (VIA ) Coin nedir? Yatırım yapılır mı?

Viacoin (VIA ) Coin nedir? Yatırım yapılır mı?

Viacoin (VIA ) Coin nedir? Yatırım yapılır mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Viacoin (VIA) Nedir? Bitcoin bugüne dek dünyanın önde gelen kripto parası olmasına rağmen, şüphesiz insanların dikkat etmesi gereken tek para birimi değildir. Şu an itibariyle binlerce Altcoin var, ancak yalnızca sağlam projesi olanlar gelecekte hedeflerine ulaşacak. Viacoin, sıradan bir Altcoin değildir, çünkü göze çarpan bazı ilginç özellikleri var.

Viacoin (VIA) Nedir?

Kısaca  Viacoin (VIA) Nedir? Çoğu kişi, Viacoin’i bir Scrypt madenciliği algoritmasıyla sadece bir başka kripto para olarak biliyor olsa da, bu projede çok daha fazla şey var. Aynı zamanda, Viacoin, Scafft birleşmiş madenciliğini en erken benimseyenlerinden biridir; bu, hasattan mahrum kalmadan diğer desteklenen coinlerle birlikte Viacoin’in de madenciliği yapılabildiği anlamına gelir.Ayrıca, Viacoin projesinin dikkat edilecek bazı ilginç özelliklerinden en öne çıkan tarafı ise işlem hızı açısından Bitcoin‘den 25 kat daha hızlı olmasıdır.

NEDEN ÖNEMLI?

Büyük resme bakarken, proje,diğer tokenların % 99’undan daha fazla hizmet sunuyor. Her şeyden önce, kilitleme zamanı desteği vardır, bu da Viacoin tabanlı mikro ödemelerin ve ödeme kanallarının mümkün olduğu anlamına gelir. Proje bu tür uygulamalarla uyumlu olmasına rağmen bunu, Bitcoin’nin “Lightning Network” gibi harici çözümler olmadan halleder.

Proje, Bitcoin’e benzer şekilde ölçekleme ve adreslenebilirlik konularını iyileştirmek için SegWit desteğini de alacaktır. İnsanlara oldukça sık göz ardı etmeye meyilli olan özelliklerden birisi de projenin bir takas protokolünü sunma şeklidir. Bu merkezi olmayan yerleşim ve meta-işlem protokolü, şifreleme dünyasında oldukça benzersizdir. Diğer kriptolarda böyle bir özelliğin olmaması Viacoin’i benzersiz kılmaktadır.

Ayrıca proje, yayın belgesi olarak bilinen bir blok zincir noterliği hizmeti sunmaktadır. Blok zincir tabanlı noterlik hizmetleri bu günlerde benzersiz bir şey değilken, Viacoin bu özelliği doğal olarak destekleyen ilk para birimlerinden biridir. Şu anda, dış şirketlerden ve projelerden başka noter servis sağlayıcıları bulunmamaktadır. Ayrıca St desteği, Tor desteği, Styx uygulamasına sahip olması,Viacoin’in dikkat çeken başka özellikleridir.

ViacoinVIA” olarak bilinir – Litecoin‘e benzer bir şekilde çalışma kanıtı olan bir Scrypt para birimidir. Litecoin ile aynı madencilik havuzu vasıtasıyla iki blok zincirini aynı anda destekleyen birleştirme işlemi yapılabilir. Madenciler ayrıca hash güçlerini ayırmak zorunda kalmadan her iki blok zincirden de blok ödüllerinin bir bölümünü alacaklardır. F2Pool ve Suprnova şu an itibariyle birleştirilmiş madenciliği destekleyen maden havuzlarından ikisidir.

Güncellenmiş yeni yol haritasına göre, Viacoin başarması gereken hala çok şey var. Trezor aracılığıyla cüzdan desteği neredeyse bitti ve Lightning Network Daemon’u yakında tamamlanmalıdır. Rootstock akıllı sözleşmeleri ve Styx entegrasyonu bu yıl içerisinde tamamlanmalıdır. VIA para birimi ATM üreticisi General Bytes tarafından da bu yıl desteklenecek. Ayrıca, önümüzdeki 9-12 ayda Schnorr imzalarını, renkli koinleri, yeni borsalarda listelenmesini ve çok daha fazlasını göreceğiz.

Toplam 23 milyon VIA’nın 22 milyonu dolaşımdadır.Toplam koin miktarı az olduğundan fiyatının çok daha yukarıları zorlayacağını tahmin etmek güç değil.Binance ve Bitrex gibi borsalarda işlem görmektedir.

Etiketler: