1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü yönetici DOGE milyoneri oldu! Bakın ilk iş ne yaptı

Ünlü yönetici DOGE milyoneri oldu! Bakın ilk iş ne yaptı

Ünlü yönetici DOGE milyoneri oldu! Bakın ilk iş ne yaptı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev bankanın ünlü yöneticisi kripto milyoneri oldu. Goldman Sachs’ın Londra’daki merkezinde yönetici olan Aziz McMohan DOGE milyoneri oldu. Detaylar haberimizde.

Ünlü yönetici DOGE milyoneri oldu! Bakın ilk iş ne yaptı

Dogecoin (DOGE) için en son piyasa rallisi, yatırımcıların kripto milyoneri olmalarına yardımcı oldu. Reddit’te bazı yatırımcılar Dogecoin sayesinde kripto milyoneri olduğunu açıklamıştı.

Şimdiki milyoner olma hikayesi bilinmeyen bir kişi değil. Dev finans devi Goldman Sachs’ın Londra merkezinde üst düzey yönetici olan Aziz McMohan Dogecoin’e yatırım yaparak milyoner oldu. McMohan milyoner olduktan sonra Goldman Sachs’taki görevinden ayrıldı.

Bkz: Dogecoin, Dogecoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

eFinancialCareers raporuna göre Goldman Sachs Londra merkezinde satış geliştirme başkanı olarak çalışan Aziz McMahon, DOGE fiyati geçen hafta rekor seviyelere dokunduğunda olarak milyonlarca dolar kazandıktan sonra sonra şirketten ayrıldı. Aziz McMohan uzun yıllardır Goldman Sachs’da çalışıyordu.

Şirketten ulaşılan kaynaklarda olayı doğruladı. McMohan’ın görevinden ayrılma nedeni ise kendi hedge fonunu kuracak olması.

Dogecoin son günlerin en fazla konuşulan kripto paralarından biri. Elon Musk SNL’daki programa katılacağını duyurduktan sonra kripto para 0,73 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Programda Musk’ın Dogecoin açıklamaları beklentileri karşılamayınca Dogecoin %25 değer kaybetti.

Ancak Musk’ın Dogecoin’i bırakma niyeti yoktu. Programdan bir gün sonra SpaceX’in Dogecoin’i bir ödeme aracı olarak kabul edebileceğini açıklamıştı. SpaceX önümüzdeki yıl DOGE-1 isimli bir roketini aya gönderecek. Bu uzay yolculuğun ödemeleri ise Dogecoin üzerinden kabul edilecek.

Musk bugün erken saatlerde ise DOGE’ye önemli bir destek daha verdi. Resmi twitter hesabından Dogecoin’in Tesla alımlarında ödeme olarak kabul edilmesinin istenilip istenilmediğini takipçilerine sordu. Anket takipçiler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.