1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü yatırım firmasından dev Bitcoin yatırımı!

Ünlü yatırım firmasından dev Bitcoin yatırımı!

Ünlü yatırım firmasından dev Bitcoin yatırımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cathie Wood’un kurucusu olduğu Ark Investment, pazartesi günü dev bir alım gerçekleştirdi. Altı aylık GBTC’lerin serbest bırakıldığı günün ertesinde büyük bir miktar GBTC aldı. Detaylar haberimizde.

Ünlü yatırım firmasından dev Bitcoin yatırımı!

Bitcoin son günlerde baskı altında işlem görmeye devam ediyor. COVID-19’un yeni varyantı Delta’nın yaygınlaşması ve piyasaların normalleşeceği beklentilerinin sarsılması dün tüm piyasaları salladı.

Lider kripto para birimi 30,000 doların altına indi. Yazının kaleme alındığı anlarda biraz toparlanan Bitcoin, 30,750 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin, düşmeye başlayınca kurumlar hemen bunu fırsat bilerek Bitcoin ve ona bağlı ürünleri satın almaya başlıyor. Cathie Wood’un kurucusu olduğu Ark Investment, Bitcoin’in 30,000 dolar seviyesine inmesinin ardıdan 310,067 Grayscale Bitcoin Trust hissesi aldığı açıklandı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

The Street’in bildirdiğine göre, Ark Investment 25 dolar maliyetle Yeni Nesil İnternet ETF (ARKW) üzerinden 310,067 GBTC aldı. Yapılan işlemin toplam maliyeti 7,6 milyon dolar.

Bu, Ark Investments tarafından bir ay içinde yapılan ikinci büyük GBTC hissesi alımı. Geçen ay Ark, BTC fiyatı 30.000 doların altına düştüğünde Grayscale Bitcoin Trust’tan bir milyon büyük hisse satın almıştı. Bitcoin 30,000 doların altına indiğinde ünlü yatırım firması harekete geçiyor.

Yeni alım, GBTC hisselerinin altı aylık kilitlemenin ardından serbest bırakılması ile aynı döneme denk geliyor. Kısa vade için yatırım yapan bireysel yatırımcılar düşüşle beraber panik satışları yaparken kurumsal yatırımcılar Bitcoin toplamaya devam ediyor.

Ark Invest’ın kurucusu Cathie Wood, Bitcoin’in uzun vadeli geleceği ve genel kripto alanı konusunda oldukça olumlu düşüncelere sahip olması ile biliniyor. Ark Invest, bu yıl nisan ayında halka arz edilen ilk kripto borsası olan Coinbase’in de ilk yatırımcılarından biriydi. Bu pazartesi Ark Invest GBTC’lerin yanında 71,877 tane de Coinbase hissesi satın aldı. Şirket şimdiye kadar Coinbase’e yaklaşık 1 milyar dolar yatırım yaptı.

Kaynak