okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.31%
Bitcoin
68.185,51 USDT
eth
ETH
-1.6%
Ethereum
3.722,90 USDT
bch
BCH
-0.15%
Bitcoin Cash
490,39 USDT
xrp
XRP
1.14%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.6%
Litecoin
84,95 USDT
bnb
BNB
-0.11%
Binance Coin
598,65 USDT
sol
SOL
-4.57%
Solana
168,13 USDT
avax
AVAX
-0.29%
Avalanche
38,41 USDT
ada
ADA
-0.74%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.95%
Poladot
7,34 USDT
doge
DOGE
5.75%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.25%
Shiba Inu
0,00 USDT

Avrupa Birliği’nden yeni kripto tasarısı!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Avrupa Birliği kripto paralar kara para aklama ve terörizmin finansmanında kullanılmaması için yeni bir yasa önerisinde bulundu. Detaylar haberimizde.

Avrupa Birliği’nden yeni kripto tasarısı!

Avrupa Birliği, kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadeleye yönelik mücadelede kripto paraların kullanımı ile ilgili daha geniş önlemler içeren bir yasa önerisinde bulundu.

Bloomberg’in haberine göre Avrupa Birliği önerdiği yasa da riskli finans kurumlarını denetlemek için yaklaşık 250 personelden oluşan yeni bir AB organı oluşturmak ve 10.000 avrodan (11.800 $) yüksek nakit işlemlerini yasaklamak da dahil olmak üzere finansal işlemlerin denetimini artırmaya yönelik bir dizi öneride bulundu.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini transfer eden şirketlerin, gönderenler ve alıcılar hakkında bilgi toplamalarını da isteyen Avrupa Birliği, özellikle anonim hesapların yasaklanması için çalışma yapılmasını öneriyor.

Bugün yapılan açıklamaya göre Avrupa Birliği bu adımı atmasının arkasında yasa dışı faaliyetlerin engellenmesi olduğunu vurguluyor.

“Yapılmak istenen değişiklik, Bitcoin gibi kripto varlık transferlerinin tam olarak izlenebilirliğini sağlayacak ve kara para aklama veya terör finansmanı için olası kullanımlarının önlenmesine ve tespit edilmesine izin verecek”

Transferi yapacak platformlardan kripto parayı gönderen kişinin adı, adresi, doğum tarihi, hesap numarası ve kripto paranın gönderildiği kişinin adını belirlemesi isteniyor. Komisyon ayrıca, bu teklifin “sektör üzerinde aşırı bir düzenleyici yük oluşturmadan bu tehditleri ele almak ve uluslararası standartlara uymak arasında doğru dengeyi bulmayı” hedeflediğini ifade etti.

Anonim hesapların birçoğu açık kaynaklı ve tespit edilmesi çok zor. AB ülkeleri ve Parlamento önerilen düzenlemeler üzerinde son söze sahip olsa da bu kuralların gerçekte nasıl uygulanacağı tam olarak belirsizliğini koruyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.