1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü trader Bitcoin değer kaybederken kazandıracak altcoini açıkladı!

Ünlü trader Bitcoin değer kaybederken kazandıracak altcoini açıkladı!

Ünlü trader Bitcoin değer kaybederken kazandıracak altcoini açıkladı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti ve trader Benjamin Cowen, Bitcoin zemin kaybederken kazandıracak altcoini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Ünlü trader Bitcoin değer kaybederken kazandıracak altcoini açıkladı!

Ünlü kripto analisti ve trader Benjamin Cowen, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden geri çekilmesinin Ethereum’un rakiplerinden bir olan AVAX’ın yükselişini tetikleyeceğini belirtti.

Video paylaşım platformu Youtube’da yarım milyondan fazla abonesi olan ünlü analist AVAX’ın kripto dünyasında daha önce yaşanan şok dönemini iyi atlattığını ifade etti. Cowen, AVAX’ın hem 20 haftalık basit hareketli ortalamanın (SMA) hem de 21 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA) oldukça üzerinde işlem gördüğünü belirtiyor. Birlikte ele alındığında, Cowen, bu iki ölçüyü “boğa piyasası destek bandı” olarak adlandırıyor.

İlgili: AVAX nedir? Geleceği nasıl?

“AVAX/USD değerlemesinin boğa piyasası destek bandının üzerinde olduğumuzu görüyoruz. 20 haftalık SMA 35,85 dolar ve 21 haftalık EMA 43,47 dolar. Bu size Avalanche’ın son birkaç haftadır oldukça iyi performans gösterdiğini söylüyor.” 

Cowen, AVAX’ın “önümüzdeki aylarda” Bitcoin’e karşı güçlü bir hamle yapacağını tahmin etmiyor, ancak Avalanche’ın kısa vadede ABD doları ile ilişkisi açısından değer kazanabileceğini söylüyor.

AVAX, Coinmarketcap verilerine göre yazının kaleme alındığı anlarda 65,12 dolarlık fiyat etiketi ile kripto ekosisteminin en değerli 13. Varlığı. Avalanche’nin toplam piyasa değeri 14 milyar dolar. AVAX’ı ülkemizde yakından takip eden yatırımcı sayısı oldukça fazla. Bilindiği gibi AVAX’ı oluşturan şirket olan AVA Labs’ın CEO’su Amerika’da yaşayan bir Türk akademisyen olan Prof. Dr. Emin Gün Sirer.

AVAX, yaklaşık bir ay önce 79,52 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) gördü. O dönemde müthiş bir ivme gösteren AVAX, dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Güçlü proje ekibi ile kripto ekosistemin önemli kripto parası olarak kendini ispatladı. Gözler bir kez dha AVAX’a çevrilebilir.

Kaynak