1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü anti virüs programı Norton’dan Ethereum’a büyük destek!

Ünlü anti virüs programı Norton’dan Ethereum’a büyük destek!

Ünlü anti virüs programı Norton’dan Ethereum’a büyük destek!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Birçoğumuzun kullandığı Norton anti virüs programından Ethereum’a büyük destek geldi. Ayrıntılar için lütfen haberimizin içeriğine bakınız.


Ünlü anti virüs programı Norton’dan Ethereum’a büyük destek!

Bitcoin ve kripto paralar, fiat paralara kıyasla oldukça güvenli bir ağ olan blockchain ağında işlem görüyor. Blockchain sahip olduğu teknik alt yapı ve kriptografi sayesinde kırılması neredeyse imkansız bir ağ sunuyor. Çünkü blockchain dağıtılmış teknoloji sayesinde bir ağ geliştiriyor. Bu nedenle olası bir siber saldırı gerçekleştiren kötü niyetli aktörler, blockchain ağının düğümlerinin en az %51’ini ele geçirmesi gerekiyor. Bu ise oldukça zor ve maliyetli olacaktır. Oysa merkezi serverlarda hedef belli ve tek adres. Bir borsanın ve bankanın merkezi serverlarını ele geçiren kötü niyetli aktörler, istedikleri manipülasyonları yapabiliyorlar.

Blockchain ve merkezi server’ları bir savaş ortamına benzetecek olursak merkezi serverları açık alanda hareket eden bir tanka benzetebiliriz. Merkezi serverlar da tankları gibi açık alanda her türlü saldırıya açık vaziyetteler.

Blockchain’lerin zafiyeti ise merkezi serverlarla iletişiminde başlıyor. Örneğin kripto para borsaları üzerinden transfer gerçekleştirirken, kendi kripto para cüzdanınız içerisinde işlem yaparken veya madencilik işlemlerinde merkezi serverlar ve blockchain ağları arasına bir iletişim gerçekleşiyor. Bu süreçte oluşan güvenlik açıklarını kötü niyetli aktörler suiistimal edebiliyorlar.

Lütfen Bkz: Ne Ethereum ne de Binance bunu başardı! Peki kim..?

Norton, yeni virüs programı, madencilik işlemlerinin güvenliğini arttırmak için geliştirildi. Bu sayede Ethereum madencileri rahatlıkla ETH kazabilecekler.

Norton Crypto adı verilen program sayesinde Ethereum madencileri kendi hesaplarını kontrol edebilecekler. Norton sayesinde Ethereum ağı daha da güvenli hale gelmiş oluyor.

NortonLifeLock’un CEO’su Vincent Pilette, kripto para piyasalarındaki büyümeye dikkat çekerek bu alandaki açılımlarını devam edeceklerini ifade etti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.