1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü analistten en gerçekçi 2022 Bitcoin tahmini!

Ünlü analistten en gerçekçi 2022 Bitcoin tahmini!

Ünlü analistten en gerçekçi 2022 Bitcoin tahmini!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir kripto para analisti, son akümülasyon aşamasının ardından Bitcoin boğa piyasasının bir yıl daha devam edeceğini iddia ediyor. Peki analiste göre 2022’de Bitcoin fiyatı kaç dolar olacak?

2022 Bitcoin tahmini: Bitcoin fiyatı ne kadar yükselecek?

Popüler kripto para analisti Willy Woo, son akümülasyon aşamasının ardından Bitcoin boğa piyasasının bir yıl daha devam edebileceğini söylüyor.

Preston Pysh’in sunduğu “Bitcoin Fundamentals” programına katılan Woo, özellikle önceki boğa döngüleriyle karşılaştırıldığında, uzun vadeli Bitcoin akümülatörlerinin şimdi her zamankinden daha zengin olduğunu kaydetti.

Ünlü analistten en gerçekçi 2022 Bitcoin tahmini!

Woo ayrıca, yüksek miktarda Bitcoin tutan yatırımcı sayısının bu kadar fazla olmasını, Bitcoin’in fiyat görünümü için olumlu olduğunu ve aynı zamanda fiyat üzerinde, uzun vadede devam edebilecek büyük bir satın alma baskısı oluşturduğunu söyledi.

İlgili: Güncel Bitcoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentiler 2021- 2025

Woo’ya göre; eski nesil Bitcoin yatırımcıların yerini geçen yılın dördüncü çeyreğinde, fiyatı akümülasyonla daha da yükselten “yüksek net değerli alıcılar” aldı.

“Bu yatırımcılar, aile ofisleriydi; tek bir seferde 1 milyon dolar gibi büyük miktarlarda satın alan yüksek net değerli yatırımcılardı. Yani perakende değillerdi ve durmadan satın alıyorlardı”.

Woo, bu yeni yatırımcıların Bitcoin fiyatını 100.000 dolara taşıyacağına inanıyor:

“Şu anda, yılın ilk yarısında bu yatırımcıların satın aldığı noktadayız. Artık bunlar, uzun vadeli Bitcoin sahipleri ve şu anda sayıları da zirvede oldukları için, bizi altı haneli rakamlara götürmek için gerekli olan kilitlenmeyi sağlıyor.”

Analist aynı zamanda bu tahmin için potansiyel bir zaman hedefi de verdi. Woo, Bitcoin’in yükseliş döngüsünün bir yıl daha devam edeceğini ve fiyatın önümüzdeki altı ay içinde altı haneli seviyelere ulaşacağına işaret eden on chain verilere atıfta bulundu.

Eğer 2021 kapanışından önce, muhtemelen çok daha erken olmasa bile, %50’lik fiyat artışının gelecek yılın ortalarına varmadan önce kesinlikle gerçekleşeceğini söyledi.

İlgili: Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Kaynak