Ünlü analistten Bitcoin uyarısı: İşte, BTC için kritik seviyeler

Portföyündeki ADA'ların tamamını satan analistten dikkat çeken Cardano yorumu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto para analisti, Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan son toparlanmaya rağmen lider kripto paranın henüz risklerden kurtulmadığını söylüyor. Analistin açıklaması ve işaret ettiği seviyelere bakalım.


Ünlü analistten Bitcoin uyarısı: Yükselişe rağmen henüz tehlike geçmedi!

Kripto para analisti Jason Pizzino, yatırımcıları Bitcoin (BTC) konusunda dikkatli olmaya çağırıyor. Lider kripto parada yaşanan son yükseliş sizi yanıltmasın diyor. BTC fiyatı kısa süre önce önündeki 28.500 dolar direncini kırarak 30.000 dolara dokundu. Şimdi de 29.000 doların üzerinde işlem görüyor. Son bir hafta içinde 27.000 dolar bölgesindeki destekten sonra önemli ölçüde boğa momentum kazandı.

Pizzino, Youtube’da 284.000 abonesine yaptığı açıklamada, Nisan ayındaki dip seviyesinden yüzde 5 ralli yapan Bitcoin’in yeni bir yerel zirve görme ihtimalinin düşük olduğunu söylüyor. Şöyle devam ediyor:

“Henüz karanlık dönemi atlatmadık ve yeni bir zirveye doğru gittiğimizi düşünmüyorum. Bunun için 28.500 dolar ve ardından da %50 Fibonacci izleme seviyesini kırmak gerekiyor. Şu an 29.337 dolarda.

Bitcoin’in kısa vadede bu seviyeleri kırması gerekiyor ki önündeki 30.000 dolar ve 31.000 dolar seviyelerine yeniden ralli yapsın.

Şimdilik çapraz dirence doğru yapılan bir ralli olarak görülüyor.”

Bitcoin bu ay 27.250 dolar civarında destek buldu ve son 48 saatte bir toparlanma girişimi sergiliyor. Yükselişin devam etmesi için 29.000 dolar bölgesindeki kritik seviyenin üzerinde kalması gerekiyor.

Pizzino’ya göre Bitcoin yaklaşık beş aylık %100 ralliden sonra daha fazla düşüş yaşayacak. Şöyle diyor:


“Beş ayı yükselişle geçirdik. Eğer bu zirveyi almak için son girişim değilse, buradan düşüş bekliyorum. Son yükseliş ise düşüş öncesi son bir sıçrama çabası olabilir.

Dikkat edilmesi gereken kritik seviyeler: 26.500 dolar, 25.300 dolar ve 24.000 dolar civarı ile 23.900 dolar.”

İşte, analistin ilgili açıklamaları:

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü analistten Bitcoin uyarısı: İşte, BTC için kritik seviyeler
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.