1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü analiste göre Bitcoin “olanaksızı” yapmaya hazırlanıyor

Ünlü analiste göre Bitcoin “olanaksızı” yapmaya hazırlanıyor

Ünlü analiste göre Bitcoin “olanaksızı” yapmaya hazırlanıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında ünlü bir analist, Bitcoin (BTC) konusunda boğa beklentilere sahip. Analiste göre, BTC fiyatı kimsenin aklına gelmeyecek şeyi yapmaya hazırlanıyor olabilir.


Ünlü analiste göre Bitcoin “olanaksızı” yapmaya hazırlanıyor

Ünlü analist Kevin Svenson, Twitter’de 121.600 takipçisi ile paylaştığı yeni bir videoda, lider kripto para Bitcoin’in insanların beklediğinden çok daha erken bir dönemde 30.000 doları görebileceğini söylüyor. Ancak asıl hedef daha bu seviye değil.

Kripto trader ve analiste göre, şu an momentum BTC boğalarından yana. Özellikle de büyük düşen takoz formasyonunun kırılmasından sonra. Bu da büyük bir trend değişimine işaret ediyor. Şöyle açıklıyor:

“Şu an boğa bir trend değişimindeyiz. Ancak bana burada ilginç olan günlük RSI. Günlük RSI’da 70 seviyesinden sıçrama yapıyoruz. Olanaksız olan aşırı alım bölgesinde sıçrama gelmesi. Ayılar bunun olacağını hiç düşünmezlerdi. Ancak daha önce de oldu.”

Genellikle bir varlık 70 seviyesinin üzerinde aşırı alımda olduğunda aşırı yüklenmiş olarak kabul ediliyor. Bundan dolayı da bir süre dinlenmesi gerekir. Ancak zaman zaman öyle olaylar oldu ki varlık aşırı alımlardan dolayı 70 seviyesinin altına inmeyi kabul etmedi.

Hedef 50.000 dolar mı?

Analist Svenson, Bitcoin’in aşırı alım bölgesinde dolanmasının daha önce 2020 yılının sonlarında da olduğunu söylüyor. O zaman 20.000 dolardaki direnci kırarak buradan 60.000 dolara kadar ralli yapmıştı. Şöyle devam ediyor:

“Bitcoin 20.000 doları ilk defa kırdığında bir süre aşırı alımda kalmıştık. Bitcoin de yüzde 60 yükselmişti. Aşırı alıma girerek burada kalmıştı. Böyle şeyler mümkün olan şeyler.”

Ünlü analiste göre Bitcoin “olanaksızı” yapmaya hazırlanıyor

Kaynak: Kevin Svenson/Twitter

Bitcoin şu an düşen takoz formasyonunun çapraz direnç çizgisinin üzerinden işlem görüyor. Svenson da bundan dolayı Bitcoin’in 30.000 dolara doğru gideceğini düşünüyor. Ancak ondan sonra lider kripto para önemli ölçüde düzeltme yapacak.

Analistin paylaştığı grafiğe baktığımızda ise hedefin 50.000 dolar olduğunu görüyoruz.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: