1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü analist Bitcoin, Cardano ve Solana için en kötü senaryoyu açıkladı

Ünlü analist Bitcoin, Cardano ve Solana için en kötü senaryoyu açıkladı

Ünlü analist Bitcoin, Cardano ve Solana için en kötü senaryoyu açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto stratejisti, en kötü senaryoda Bitcoin (BTC) ve diğer kripto pazarlarının geri kalanının nerede dibe vurabileceğini haritalıyor. Jason Pizzino, yeni bir strateji oturumunda 276,00 YouTube abonesine, kripto varlıklarının toplam piyasa değerinin bu yılki derin düzeltmeden sonra bile değerinin %40’ını daha kaybetmesinin olasılık dahilinde olduğunu söylüyor.

Ünlü analist Bitcoin için olabilecek en kötü senaryu açıkladı

Konuya ilişkin olarak analist yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

Yani gerçekçi bölge için muhtemelen %80 – %82 civarında bir düşüş bizi yaklaşık 550 milyar dolara düşürür ve ortada bir şey arıyorsak, 600 veya 700 milyar dolarınızı alabilirsiniz. Şu anda, %74 düşüşle 762 milyar dolarlık en düşük seviyesine geriledik. Bu oldukça önemli olabilir. Belki Bitcoin’de %10, ETH’de %20 indirim görecek ve pazarın geri kalanına birkaç yüzde daha atacaksınız… Bu çok gerçekçi. Bu aralığın (550 milyar dolar) altında bir yerde, şu anda bulunduğumuz yerden yaklaşık %40’lık bir düşüş mümkün görünüyor.

Yazım sırasında, toplam kripto piyasası değeri yaklaşık 887 milyar dolardı. Bitcoin’e gelince, Pizzino benzer büyüklükte bir düşüşün BTC’yi en son Temmuz 2020’de görülen seviyelere indireceğini söylüyor. Analist şöyle diyor: “Bitcoin’in %40 düşmesi bile mümkün olabilir mi? Mevcut fiyattan, yaklaşık 11.000 – 11.500 $ arasındaki önemli destek seviyelerine kadar,  %40’lık düşüş gerçekçi bir senary.”

Bitcoin

Ethereum (ETH) rakibi Cardano‘ya bakan Pizzino, akıllı sözleşme platformunun 2018 ayı piyasasında neredeyse tüm değerini kaybettiğini göz önünde bulundurarak ADA için daha da derin bir düzeltmenin mümkün olduğunu söylüyor. En kötü senaryoda, analist ADA’nın 0,17 dolara kadar düştüğünü görüyor. Yazım sırasında, Cardano 0,39 dolar karşılığında el değiştiriyor.

Analist ayrıca, kripto piyasaları değerinin %40’ını kaybederse 20 doların altına düşebileceğini söylediği Solana’ya (SOL) da bakıyor. Pizzino ayrıca Solana’nın Cardano’nun ayak izlerini takip etmesinin ve piyasa değerinin yaklaşık %60’ını silip SOL’yi 12$’a kadar düşürmesinin mümkün olduğunu söylüyor. Yazım sırasında, SOL 30.88 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Etiketler: