1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Umarız piyasalar olumsuz etkilenmez: Dev kripto borsası hacklandi!

Umarız piyasalar olumsuz etkilenmez: Dev kripto borsası hacklandi!

Umarız piyasalar olumsuz etkilenmez: Dev kripto borsası hacklandi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev kripto borsası müşterilerinin cüzdanlarından kripto paraların çalındığını açıkladı. Piyasalar etkilenir mi? Detaylar haberimizde.

Umarız piyasalar olumsuz etkilenmez: Dev kripto borsası hacklandi!

Kripto para piyasasındaki en büyük sorunlardan biri kripto borsalarda buharlaşan kripto paralar. Türkiye’de yakın zamanda Thodex aklımıza geliyor. Ancak büyük borsalarda yaşanan sorunlar dünya çapında gündem oluşturuyor.

Dünyanın en büyük borsalarından biri Coinbase, 6,000 müşterisinin kripto paralarının çalındığını duyurdu.

Coinbase, yaklaşık 6.000 müşterinin cüzdanlarından kripto paranın çalındığını gören karmaşık bir saldırının kurbanı olduğunu bildirdi. Saldırı, şirketin çok faktörlü kimlik doğrulama özelliğindeki bir güvenlik açığından yararlandı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ancak saldırının ardından Coinbase’in rahatlatan açıklaması müşterilerin korkulu rüyalar görmesini engelledi. Borsa, müşterilerin kayıplarının karşılanacağını ve saldırıya sebep olan açığın hemen güncelleme ile yamalandığını açıkladı.

Coinbase, etkilenen tüm müşterilere bir gün içinde geri ödeme yapılması gerektiğini söylese de kötü haber şu ki, saldırının çalışması için tehdit olan aktörlerin bir kullanıcının e-posta adresini, şifresini ve hesapla ilişkili telefon numarasını zaten bilmesi ve kurbanın e-posta hesabına erişimi olması gerekiyordu. Bu nedenle, parasını kaybeden herkesin diğer çevrimiçi hesaplarını güvence altına almak için birçok bilgiyi güncellemesi gerekecek.

Coinbase, bilgisayar korsanlarının tüm bu h bilgileri bir kimlik avı saldırısı, kullanıcıları giriş kimlik bilgilerini sağlamaları için kandıran sahte e-postalar ve web sayfaları yoluyla elde ettiğine inanıyor.

Bilgisayar korsanlarının Coinbase’in güvenliğindeki bir güvenlik açığını da tespit edebilmesi endişe verici. Çünkü çok faktörlü kimlik doğrulama altın standart olarak düşünülür. Bu doğrulamanın aşılmış olması çok büyük bir sorun. Borsaların bu sorunların üzerinde çalışması gerekiyor.

Kripto para birimlerinin değeri artmaya devam ettikçe, kripto para borsalarına yönelik saldırıların artması muhtemeldir. Bu, Coinbase gibi bir borsadan geldiğini iddia eden ancak aslında gelmeyebilecek tüm e-postalara yanıt verirken ekstra dikkatli olunması gerektiği anlamına geliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.