okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.18%
Bitcoin
66.898,96 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.097,52 USDT
bch
BCH
3.64%
Bitcoin Cash
483,50 USDT
xrp
XRP
-0.01%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.1%
Litecoin
84,06 USDT
bnb
BNB
-0.22%
Binance Coin
579,61 USDT
sol
SOL
2.27%
Solana
173,28 USDT
avax
AVAX
2.1%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
-0.16%
Poladot
7,19 USDT
doge
DOGE
0.23%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.26%
Shiba Inu
0,00 USDT

Türkiye’den Çin’e uzanan dev kripto para operasyonu!

bitcoin operasyon
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasaları 2021 yılında olağan üstü düzeyde büyüyerek trilyon dolarlık piyasa haline geldi. Piyasa büyüyünce piyasa ile ilişkili illegal faaliyetler de doğru orantılı artış gösteriyor. Çin polisinden rekor operasyon.


Türkiye’den Çin’e uzanan dev kripto para operasyonu!

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ay İstanbul’da emniyet güçleri önemli bir başarıya imza atarak Çinli bir çeteyi çökertmişti. Çinli çete İstanbul’un çeşitli semtlerinde villa tarzı ev kiralayarak bir şebeke kurmuş. Çete, şirket kurma vaadiyle getirdikleri kişilerin pasaportlarına el koyarak zorla çalıştırdıkları anlaşıldı. 20’ye yakın villada sözde müşteri hizmetleri sunan çete, sahte kripto para satarak milyonlarca dolar değerinde vurgunda bulundu. 22’si Çin uyruklu olan 24 kişi göz altına alındı ve emniyetteki işlemlerin ardından Çin’e teslim edilmek üzere deport edildiler.

Yukarıdaki operasyon küresel bazda devam eden operasyonların Türkiye ayağı idi. Çin polisi operasyonu Çin topraklarında devam ettiriyor.

Çin polisi son operasyonda 1,000’in üzerindeki Çinli vatandaşı göz altına aldı. Göz altına alınanlar kara para aklama, dolandırıcılık ve çeşitli suçlardan yargılanıyor.

Lütfen Bkz: Son Dakika: El Salvador’dan sonra ikinci bir ülke daha Bitcoin sırasında!

Çin yönetimi, Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik legal işlemler konusunda da ciddi engeller getiriyor. Alınan radikal kararlar sonrasında Çin’de Bitcoin ve kripto para işlemleri donduruluyor ve madencilik işlemleri engelleniyor.

Yeni yasalar çerçevesinde Çin merkezli bankalar, kripto para ve Bitcoin şirketlerinin hesaplarını donduruyor ve askıya alıyor. Çin devletinin bu yönde attığı adımlar Çin’de Bitcoin madenciliği endüstrisini olumsuz yönde etkiliyor. Çin merkezli madencilik şirketlerinin %70’inin kepenk indirebileceği tahmin ediliyor.

Ayrıca Çinli kripto para fenomenlerinin ve analistlerin sosyal medya hesapları ve yayınları da yasaklardan payına düşeni aldı. Ünlü fenomenlerin sosyal medya hesapları askıya alınıyor. Bilindiği üzere Çin’de Facebook ve Twitter gibi sosyal medya araçlarının kullanımı yasak. Çinliler ancak devlet kontrolünde olan sosyal medya araçlarını kullanabiliyorlar.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.