BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Tokenize edilmiş hisse senedi çılgınlığı büyüyor! Tesla’dan sonra sıra Coinbase’de
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Tokenize edilmiş hisse senedi çılgınlığı büyüyor! Tesla’dan sonra sıra Coinbase’de

Tokenize edilmiş hisse senedi çılgınlığı büyüyor! Tesla’dan sonra sıra Coinbase’de
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tokenize edilmiş hisse senedi çılgınlığı çığ gibi büyüyor. Tesla’dan sonra şimdi de sıra Coinbase’de işte ayrıntılar!

Tesla’dan sonra Coinbase’de hisse senedini kripto ortamına taşıyor!

 

Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası Binance, dünyanın en prestijli kripto para borsası Coinbase’in tokenize (Coinbase Stock Coin) edilmiş hisse senedini COIN/BUSD paritesiyle bugün ticarete açacağını duyurdu.

Ancak duyurunun ayrıntılarına girdiğimizde bizleri hoş olmayan bir sürpriz karşılıyor. Ayrıntılarda Çin Anakarası, Türkiye ve bazı diğer bölgelerin bu hizmetten yararlanamayacağı bildiriliyor:

”Binance, 2021-04-14 (UTC) tarihinde Coinbase Hisse Senedi Jetonunu (COIN) listeleyecek. Ticaret tek parite olan COIN/BUSD ticaret çifti üzerinden yapılacak.

Hisse senedi jetonlarının ticareti, Çin Anakarası, Türkiye ve diğer kısıtlanmış yargı bölgelerinde ikamet edenler için kullanılamayacak. İlgilenen tüccarların Müşterinizi Tanıyın ve diğer ilgili uyum önlemlerini geçmeleri gerekecektir.”

Binance Hisse Senedi Jetonları nedir?

Arkadaşlar ilk olarak Tesla hisselerinin tokenize edilmiş coini aracılığıyla hayatımıza girmiş bu yeni hizmet, aslında geleneksel borsalar ve kripto para borsalarının hybrid bir modelinden oluşuyor.

Üstteki resimde Binance’da bir kaç gün önce ticareti başlatılan Tesla’nın hisse senedi koinini ve fiyatını görüyorsunuz. Bu fiyat tamamen stock borsalarda olan Tesla hisse fiyatlarıyla paralellik göstermektedir. Nasdaq’tan aldığım ekran görüntüsünden de bunun teyidini yapabilirsiniz.

İlgili haber: “Tesla’dan ikinci Bitcoin sürprizi: Bu sefer farklı!”

Hayatımıza yeni yeni girmeye başlayan bu yeni modelle beraber, insanlar artık kripto para borsaları üzerinden geleneksel borsalarda satılan hisse senetlerine doğrudan erişim sağlayabilecekler. Örneğin şuan da BIST üzerinden satılan TSPOR, GSRAY, FENER ve BJKAS hisseleri, bu yeni modelle beraber belki de önümüzdeki süreçte geleneksel borsa kullanmadan direk kripto para borsaları üzerinden alınıp satılabilecek bir formata dönüştürülecek. Böylelikle insanlar tek bir platformdan pek çok yatırım aracına erişim ve bunları hızlı bir şekilde yönetme hakkına sahip olacak.

Bahsettiğim hususlar şuan sadece bir varsayım, bu yeni sistemin nasıl evrileceğini hep beraber izleyip göreceğiz. Ancak rüzgarın kriptodan yana çok sert estiğini söyleyebiliriz. Bizleri takip etmeye devam edin.

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: