Loading...
btc
BTC
-0.79%
Bitcoin
66.997,91 USDT
eth
ETH
2.64%
Ethereum
3.530,57 USDT
bch
BCH
-0.49%
Bitcoin Cash
383,94 USDT
xrp
XRP
-1.04%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
1.13%
Litecoin
72,06 USDT
bnb
BNB
0.27%
Binance Coin
588,86 USDT
sol
SOL
-0.76%
Solana
177,54 USDT
avax
AVAX
-3.83%
Avalanche
30,65 USDT
ada
ADA
-0.01%
Cardano
0,43 USDT
dot
DOT
0.52%
Poladot
6,13 USDT
doge
DOGE
-1.22%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Tether USDT Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiliyor?

Tether USDT Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiliyor?

Toplam Tether miktarı rekor artış yaşıyor: Bitcoin fiyatı nasıl etkilenir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tether USDT düşüşü Bitcoin fiyatlarını ve diğer kripto para fiyatlarını etkileyebilir mi? Teknik analist ve kripto yatırımcısı Aurelius, kripto para pazarında en çok kullanılan istikrarlı bir kripto para olan Tether (USDT)”ın fiyatının son 24 saat içinde düştüğünü ortaya koydu. Tether’ın fiyatının yaklaşık %1 oranında düşmesi, özellikle USDT/BTC işlemlerine bir hareket getirdi. 


Tether USDT Bitcoin Fiyatlarını Nasıl Etkiler?

USDT Bitcoin Fiyat Tether USDT Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiliyor?
USDT Bitcoin Fiyat

ABD doları tarafından desteklenen istikrarlı bir kripto para olan USDT‘nin değeri, 1 $ seviyesinde kalmalıdır. BitMEX Research’e göre, USDT’in arkasındaki şirket Tether LLC’nin, Porto Riko merkezli bir banka hesabında 2.8 milyar dolar olduğu söyleniyor.

Bu nedenle, Tether‘ın fiyatı düştüğünde, büyük olasılıkla büyük kripto borsalarındaki satışlar nedeniyle piyasada istikrarsızlığa yol açabilir.

Bitfinex ve Coinbase Arasındaki %1 Fark, Bitcoin’i Etkileyebilir mi?

3 Ekim tarihinde, kripto para yatırımcısı ve iyi bilinen analist Alex Kruger, USDT destekli borsa Bitfinex ve fiat borsası (ABD doları) olan Coinbase arasındaki farkın %1’e yükseldiğini belirtti.

Tether’ın fiyatı 0.99 ABD dolarına düştüğü için, sadece kripto para cinsinden işlem yapılan platformlarında, Tether ile kripto para satın almak, yaklaşık %1 oranında daha pahalı hale geldi. Kruger şöyle dedi:

“Şu anda Bitfinex ve Coinbase arasında %1’lik bir fark var. Oldukça çarpıcı. Dün %0.75 civarındaydı. Genelde sıfır civarındadır.”

Son 12 saatte Tether fiyatındaki düşüşün tek mantıklı açıklaması, büyük USDT sahipleri tarafından USDT’nin satılmasıdır. Büyük USDT sahipleri istikrarlı bu kripto parayı satmaya başladıkça, fiyatı düştü ve USDT-kripto para çiftleri için bir hareket oluşmasına neden oldu.

USDT ile Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların satın alınması ABD dolarına göre daha pahalı olduğu göz önüne alındığında, yatırımcıların kripto paralara yatırım yapmak için USDT sattığı iddia edilebilir.

Bitcoin, haftalık en düşük seviye 6,440 dolara düştükten sonra, 6,500 dolar seviyesinin üzerinde toparlandı. Aynı zamanda, Tether değeri de yüzde 1 düşüş gösterdi. Kripto piyasasının değeri de son 12 saatte 212 milyar dolardan 214 milyar dolara çıkarak 2 milyar dolar arttı.

USDT Bitcoin Fiyat Tether USDT Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiliyor?
Tether USDT Fiyatının Düşüşü Bitcoin Fiyatlarını Nasıl Etkiliyor?

3 Ekim’de, bir grup yatırımcının veya büyük USDT sahiplerinin, kripto para birimlerine yatırım yapmak için büyük bir miktar Tether birikimlerini satması tamamen mümkündür. Bunun da kısa vadede piyasanın toparlanmasına neden olacağı öngörülüyor.

Tether’in, yıllardır Tether’e bankacılık desteği veren Noble Bank’ı bırakması da bu istikrarlı kripto paranın kısa vadeli fiyat eğiliminde etkili olmuş olabilir.

Bloomber bir kaynağa dayanarak bildirdi:

“Banka, Bitfinex ve Tether dahil olmak üzere müşterilerinin çoğunu kaybetti ve artık kârlı bir banka değil. Şirket, büyük ölçüde Porto Riko lisansının uluslararası bir finansal varlık olarak faaliyet gösterme değerine bağlı olarak 5 milyon dolar ila 10 milyon dolar arasında bir fiyata satılabilir.”

Alternatiflerin Olması Güzel

27 Eylül’de, Paxos tarafından işletilen ve New York Finansal Hizmetler Bölümü onaylı istikrarlı kripto para PAX‘ı listeledikten sonra, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao şunları söyledi:

“USDT’de denetim eksikliğinden şikayet eden kişiler için, başka bir alternatif var. Her zaman olduğu gibi, satın almadan önce ne olduğunu anladığınızdan emin olun.”

Tether’ın fiyatlarındaki düşüşün nedenleri hala belirsiz olmakla birlikte, pazarın kısa vadeli eğilimi üzerinde bir etkisi olması muhtemeldir. Bu nedenle, piyasanın uzun vadeli büyümesi için, dominant kripto para birimlerine alternatiflerin olması olumludur.

Diğer Tether USDT haberleri için tıklayınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.