Tesla’nın ne kadar Bitcoin’i var? Elon Musk ipucu verdi!

Elon Musk
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla’nın doğrudan Bitcoin satın alarak portföyünü çeşitlendirmesi birçok açıdan tarihe geçti. Yaklaşık 1-1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığı iddia edilen Tesla’nın kaç adet Bitcoin aldığı ve Bitcoin başına ne kadar ödediği tam bilinmiyor.


Tesla’nın ne kadar Bitcoin’i var? Elon Musk ipucu verdi!

Tesla’nın kamuoyuna Bitcoin satın aldığını duyurmasının ardından Bitcoin fiyatları, tarihe geçen boğa sezonuna başladı ve parite 14 Nisan 2021’de 64 bin doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Tesla kuvvetle muhtemel Bitcoin satın aldıktan çok sonra Bitcoin alımını kamuoyuna duyurdu. Yaklaşık 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alan Tesla’nın kaç adet Bitcoin aldığı ve ortalama Bitcoin başına ne kadar ödediği bilinmiyor.

Tesla, Bitcoin alımını 8 Şubat 2021’de duyurdu. Aynı gün Bitcoin 38 bin dolar bandında işlem görüyorken gün içerisinde 46-47 bin dolar bandına çıktı. Tesla 8 Şubat 2021’den çok önce Bitcoin satın aldı ama bu kararını bir süre gizli tuttu. Tahminen Tesla, Bitcoin $25K-$30K aralığındayken Bitcoin satın aldı.

Lütfen Bkz: 2016’dan itibaren borsalardan en yüklü miktarda Bitcoin çıkışı yaşandı! Bu ne anlama geliyor?

Tesla'nın ne kadar Bitcoin'i var Tesla'nın ne kadar Bitcoin'i var? Elon Musk ipucu verdi!

Elon Musk’ın Dave Lee isimli bir yatırımcının tweet’ine cevap vermesi ile Tesla’nın Bitcoin’lerinin sayısı hakkında bir fikir elde edebildik. Lee, Tesla’nın 42,069 adet Bitcoin’ini olduğunu tahmin etti. Musk ise o kadar Bitcoin’lerinin olmadığını ama yakın bir tahmin olduğunu belirtti.

Yani Tesla’nın en az 42 bin adet Bitcoin’i var.

Kurumsal firmaların Bitcoin konusundaki ilgisi ve yatırımları hız kesmiyor. Paypal CEO’su Paypal’ın Bitcoin alım ve satım hizmetinin ay içerisinde İngiltere’de de başlatılabileceğini duyurdu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Tesla’nın ne kadar Bitcoin’i var? Elon Musk ipucu verdi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.