fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Stellar XLM Fiyat Analizi – XLM yorum, grafik ve beklentiler, 21 Mart

Stellar XLM Fiyat Analizi – XLM yorum, grafik ve beklentiler, 21 Mart

Stellar XLM Fiyat Analizi – XLM yorum, grafik ve beklentiler, 21 Mart
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Stellar XLM coin grafiğinde oluşan formasyon analistlerin dikkatinden kaçmadı. XLM, 21 Mart fiyat tahmini, yorum ve analiz.

Stellar XLM Fiyat Analizi – XLM yorum, 21 Mart

Stellar XLM coin fiyatıi 20-26 Şubat sürecinde yaşadığı %32’lik kayıp sonrası, 0,37 dolar desteğine tutunmayı başardı. O dönemden beri XLM sürekli bu desteği ziyaret ediyor ve düşük zirveler oluşturuyor.

Bu süreçte oluşan zirveler ve destek hattı birlikte bakıldığında, Alçalan Üçgen formasyonu oluştuğu görülebiliyor.

Oluşan formasyona bakıldığında, %20 oranında bir artış öngörülebilir. Bu noktada, 0,40 dolar seviyesinden bir kırılma olduğu takdirde fiyatın 0,48 dolar civarlarına yükselmesi beklenebilir.

XLM 20 Mart’ta, 0,40 dolar seviyesine indiğinde aslında 0,48 dolar hedefini de teyit etmiş oldu. Bu noktada, XLM, 200 MA ile 0,42 dolarda buluştu ancak, buradan yükselmeyi reddetti.

“koinmedya_binance”

Stellar XLM coin şu anda, 100 MA, 0,40 dolar fiyatının da altına düşmüş durumda. Aşağıda grafikte de görüleceği üzere, boğalar üçgenin hipotenüsünü destek yapmayı başarırlarsa, boğa trendi tetiklenebilir.

Daha sonraki aşamada 200 MA’nın da geçilmesi gerekiyor. Ardından 0,48 dolar hedefi gerçekçi olabilir.

XLM/USDT 4-hour chart
XLM/USD TradingView

koinmedya_brave

İşin negatif yönünde ise, XLM, üçgenin tabanında, 0,37 dolar hattına tutunamazsa, düşüş senaryosu beklenebilir.

Bu noktada XLM 0,30 dolara kadar düşebilir.

Kaynak

6 Ocak Stellar XLM Fiyat Analizi

Aralık ayını durgun geçiren Stellar Ocak ayına inanılmaz bir yükselişle başladı. Bu yükselişi tetikleyen esas etmen ise Ukrayna’dan geldi. Ukrayna Merkez Bankası, CBDC yani resmi kripto para çıkarmak için Stellar’la anlaştığını duyurdu.

Alttaki mavi direnç blogunun önemini merak edenler sayfayı aşağı kaydırabilir ve geçmiş tarihli analizimizi okuyabilir. XLM fiyatı o dirençten bu yana %344 prim yaptı. Yalnızca bugün yaptığı yükseliş ise %104.

Bitcoin, Ethereum, Stellar derken tüm kripto dünyası büyük bir canlanmanın eşiğinde.

Kemerlerinizi bağlayın, daha yeni başlıyoruz!

7 Aralık Stellar XLM fiyat analizi

Yazıya başlamadan evvel doğruda sayfanın en altına inmenizi tavsiye ediyorum. 10 gün önce XLM fiyatının ne yapacağını yazmıştık, fiyat tam olarak bu sayfanın en altında görebileceğiniz alana yeniden dönmüş durumda.

Sayfanın altındaki grafiğe göz atıp yeniden buraya geri döndüyseniz işte grafiğin son hali:

XLM fiyatı 0.1518 ile 0.1707 arasındaki bölgeye geri inmiş durumda. Fiyatın sağlıklı bir düzeltme yapması için bu bölgeyi yeniden test etmesi gerekiyordu. Geçtiğimiz 10 gün boyunca XLM grafiği düşük eğimli düzeltme hareketini gerçekleştirmiş oldu. Stellar teknik analizi şu an bize aşağıdaki hareketin gerçekleşebileceğini söylüyor.

XLM eğer düzeltmesini tamamladıysa yukarıdaki grafikteki gibi bir hareket beklemek yerinde olacaktır. Mevcut görünüm tamamlanmış bir düzeltme kalıbına işaret etse de yukarıdaki vermiş olduğumuz değerden bir yükseliş tepkisi gelmediği müddetçe temkinli olmakta yarar var.

Güncel Stellar teknik analizi için sayfamızı takip etmeye devam edin.

27 Kasım Stellar XLM teknik analizi

Stellar’ın ne kadar büyük bir iş başardığını göstermek adına 20 Kasım 2020 tarihli 2 grafiğe bakmak yeterli olacaktır.

İlk görselde mavi direncin konumuna dikkat. Bu direncin kırılması ile birlikte ne kadar şiddetli bir yükseliş gelebileceği bir sonraki grafikte açıkça gösterilmişti.

Evet bu vahşi yapı esasen 20 Kasım tarihinde %163’lük yükselişe imza atabileceğini işaret etmişti. Peki sonrasında ne oldu dersiniz?

XLM yukarıdaki yükseliş analizinden tam 5 gün sonra verilen hedefe ulaştı. Ve tam olarak hedefe ulaştıktan sonra düzeltme yapmak için geri çekildi.

Stellar 1 dolar olur mu?

XLM kısa sürede 0.08 dolardan 0.22 dolara çıkmayı başardı. Sermayenin altcoinlere akması ile birlikte başta büyük coinler olmak üzere tüm piyasanın ciddi manada canlanması bekleniyor. Alt sezon geldiğinde Stellar 1 dolara çıkabilir.

Stellar Transferi Kaç Dakika Sürer?

xrp kullanarak ilk resmi sınır ötesi transfer

Stellar.org resmi sitesinde XLM transfer süresi olarak en fazla 3-4 saat tanımlanmıştır. Ancak pratikte transferlerin yaklaşık 5-10 dakika içerisinde gerçekleştiği bilinmektedir.

Yukarıdaki örnek bize doğru inşa edilen bir analizin ne kadar isabetli ve keskin sonuçlar verebileceğini gözler önüne seriyor. Peki bundan sonra ne olur? Stellar teknik analizi bundan sonra bize şöyle bir senaryo çizebilir:

XLM Ne Yapacak?

Eğer mevcut analiziniz o ana kadar doğru sonuçlar verdiyse, devamında da öngörülebilir reaksiyonlar beklemek yerinde olacaktır. Yukarıdaki analize göre 3.dalga tam olarak beklendiği gibi gerçekleşmiş durumda. Dördüncü yani düzeltme dalgasını da şu aralıkta beklemek mantıklı olacaktır:

Bu yapı için beklenebilecek düzeltme aralığı bu iki değer arasında olacaktır. Ancak gördüğünüz gibi fiyat zaten bu aralığa giriş yapmış. Ancak yine de son bir kez yükselişe geçmeden evvel yeniden bu aralığa girmesi beklenebilir.

Stellar teknik analizi ve güncel yorumlar için lütfen sayfamızı takip edin.

Stellar Ne İşe Yarar?

Stellar, blockchain teknolojisine dayalı olarak para transferleri konusunda sınırları kaldırarak transfer maliyetini minimize ederken ve işlem süresini en aza indirmeyi amaçlayan açık kaynak kodlu, gerçek bir P2P ödeme teknolojisi veya protokolüdür.

Güncel Stellar XLM fiyat grafiği

Canlı Stellar grafiği – XLM dolar ve Türk Lirası

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.