1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Güncel Spendchain (SPND) rehberi: Spendchain (SPND) nedir?

Güncel Spendchain (SPND) rehberi: Spendchain (SPND) nedir?

Güncel Spendchain (SPND) rehberi: Spendchain (SPND) nedir?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Spendchain : kesintisiz, anında ve ücretsiz ticari işlemler için tasarlanmış zincirler arası birlikte çalışabilen bir blockchain tabanlı ödeme sistemidir.


Spendchain Nedir?

Eş Zamanlı Merkeziyetsiz Ödemeler

Spendchain Güncel Spendchain (SPND) rehberi: Spendchain (SPND) nedir?

 

Problem-Çözüm

Günümüzde dijital ödeme sistemleri, mevcut finansal ağlarımızda, işlem ücretlerinde yüzde 5’e varan maliyetler ve tek bir işlemi kolaylaştırmak için çok sayıda taraf içeren karmaşık uzlaştırma süreçlerinden oluşmakta.

Bu artık “eski” denebilecek ödeme sistemleri [tüm dolandırıcılık ve ters ibraz (chargeback) sahtekârlıklarına rağmen] oldukça yaygın olduğu için müşteriler tarafından -doğal olarak- benimsenmek zorunda kalındı.

Kredi kartı sahtekârlığında zarar tutarı, 2016 yılında 22,8 milyar doları aşarak bir önceki yıla göre % 4,4 oranında arttı ve sürekli artmaya devam ediyor.

Blockchain bazlı ödemeler, eski sistemlerin yerine geçebilecek yöntemler olarak düşünülüyor ancak dolandırıcılık içermeyen bir sistemin uygulanmasındaki eksiklik, geleneksel ticarette olduğu gibi burada da söz konusu.

Hem geleneksel fiat para birimlerini hem de kripto paraları kabul eden platformlar olmakla birlikte, zincir üzerinde (on-chain) güvenli, ölçeklenebilir ve merkezi olmayan süreçleri korurken sahtekâr bir işlem sistemi ve sayısız potansiyel başarısızlık noktasını gerçekten ortadan kaldıran bir sistem henüz mevcut değil.

Spendchain; geleneksel ticaretteki kullanıcı deneyimlerini değiştirmeden kullanıcılara geniş bir seçenek yelpazesi sunarak çok sayıda fiat ve kripto para seçeneği ile çalışan, dünyanın ilk zincirler arası birlikte çalışabilir blockchain ödeme sistemi olmayı amaçlıyor.

Spendchain neden bu alana girmiş?

“Bence” bundaki en önemli etkenlerden biri dijital ödeme kullanım yaygınlığı. 2017’de her gün 3 trilyon dolardan fazla dijital ödeme gerçekleştiriliyordu.

Popüler Ödeme Yöntemleri

Spendchain Güncel Spendchain (SPND) rehberi: Spendchain (SPND) nedir?

Direkt Banka Transferleri ise şöyle:

Spendchain Güncel Spendchain (SPND) rehberi: Spendchain (SPND) nedir?

Rakamların büyüklüğünü görüyorsunuz. Dolayısıyla dolandırıcılık ve sahtekârlıkların da etkisi bir o kadar büyük oluyor. Spendcoin bu tür problemlere çözüm getiriyor; üstelik sistemi daha da hızlandırarak ve kullanım kolaylığı sağlayarak.

Hız?

Proje saniyede 40.000 işlem (TPS) gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Spendchain Güncel Spendchain (SPND) rehberi: Spendchain (SPND) nedir?

Spend Pay

Spend Pay, tüccarların ücretsiz olarak müşterilerinden kripto para ödemeleri kabul etmelerini ve mevcut işlem maliyetlerinin bir kısmı için anlık fiat dönüşümlerine erişmelerini sağlıyor.

Spendcoin

SPND; Spendcoin ve Spend Pay’e güç sağlayan merkeziyetsiz, açık kaynaklı Spendchain blockchain’inin yerel para birimi.

Spendcoin’ler, Spend Card vasıtasıyla yasal bir ödeme aracı olarak harcanabilir, e-hediye kartları satın alınabilir ve Spend App’te indirimlerle üyelik hizmetlerinden yararlanmak için kullanılabilir.

Projenin Proof-of-Purchase sistemi sayesinde Spend Card ile yaptığınız harcamalar sonucu SPND kazanabiliyorsunuz. Bu kazanç oranı yapılan harcamaların %6’sına kadar çıkabiliyor.

Spendchain Güncel Spendchain (SPND) rehberi: Spendchain (SPND) nedir?

Spendcoin’ler ayrıca Spendchain üzerinde bir Finansal  Node (düğüm) veya Doğrulayıcı Node çalıştırarak da kazanılabiliyor.

Spendchain’le Bitcoin, Ethereum ve Ripple’ın karşılaştırıldığı tablo:

Spendchain Güncel Spendchain (SPND) rehberi: Spendchain (SPND) nedir?

Spendchain’in uygulamalarını şu sayfadan indirebilirsiniz.

Ben uygulamayı indirdim.

Spendcoin dışında desteklenen para ve coin’ler: USD, BTC, BCash, ETH, LTC, ETC, BNB, Zcash, Dash, XRP, XLM, ADA, Tron, ARK, DGB, PAX, RVN, BAT, 0x, MANA, LINK ve Enj.

Whitepaper için tıklayınız.

Twitter’a giriş tarihi Mart 2018. Takipçi sayıları 4312.

Telegram’da bu sayı 13110. Bu daha iyi.

Facebook’ta ise 6222 takipçileri var.

SPND’nin işlem hacminin en yoğun olduğu 2 borsa Bilaxy ve KuCoin.

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabımı incelemek veya almak için TIKLAYINIZ.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.