fbpx
  1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. SEC’ten Ripple davasında mahkemeye yeni başvuru!

SEC’ten Ripple davasında mahkemeye yeni başvuru!

SEC’ten Ripple davasında mahkemeye yeni başvuru!
0
koinmedya_telegram_coinsignal
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Ripple davasında mahkemeye yeni bir başvuruda bulundu. Detaylar haberimizde.

SEC’ten Ripple davasında mahkemeye yeni başvuru

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada öenmli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda mahkeme de Ripple lehine gelişmeler olmuş, Ripple yatırımcıları arasında davayı Ripple’ın kazanacağına dair düşünceler oluşmuştu. XRP bu gelişmelerin ardından yükselişe geçmişti.

Ancak davada karşılıklı talep ve suçlamalar devam ediyor. SEC tarafı mahkemeye bir mektup yazarak davanın reddi talebinde bulundu. SEC’in kıdemli avukatı Jorge Tenreiro, Ripple’ın firmanın 1,3 milyar dolarlık menkul kıymet ihlali yapıp yapmadığını belirlemek için herhangi bir önemli belge sağlamadığını belirtti.

SEC’e göre finansal gözlemciler Ripple ile ilişkili cüzdan adreslerini analiz etti ve yüz milyonlarca XRP’nin Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kripto borsalarına transfer edildiğini belirledi. Komisyonun yazdığı mektuba göre Ripple yöneticileri bu transferlerle ilgili belgeleri teslim etmedi ve bu işlemlerin önemini açıklamadı.

Bkz: Ripple, Ripple haberleri ve son dakika gelişmeleri

koinmedya_paradex

SEC avukatı Jorge Tenreiro, davanın reddedilmesi için XRP’nin ABD dışındaki borsalarda alım satım yaptıkları konusunun önemini vurgulamalarına rağmen, Ripple’ın bu konuda herhangi bir belgeyi teslim etmeyi reddettiğini ifade etti.

Ripple tarafı ise SEC’in talep ettiği belgelere sahip olmadığını savunuyor. SEC bu gelişmelerin ardından yabancı düzenleyicilere mutabakat zaptı talebi gönderiyor. 14 kripto para borsasından ve XRP’yi doğrudan Ripple’dan alan yatırımcılardan belge temin etmeye çalışıyor. Ripple tarafı bu temin işleminin SEC’in yetkisinde olmadığını ifade ederken, SEC yapılan işlemin yasalara uygun olduğunu belirtiyor.

XRP anlık olarak 1,18 dolardan işlem görüyor.53,806,110,636 milyar dolarlık piyasa değeri ile kripto piyasasından en büyük dördüncü varlık durumunda.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler:
koinmedya_brave