1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. SEC ile Ripple arasındaki davada yeni gelişme!

SEC ile Ripple arasındaki davada yeni gelişme!

SEC ile Ripple arasındaki davada yeni gelişme!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC ile Ripple arasındaki dava tam bir psikolojik savaş haline geldi. Davada yeni gelişmeler var. Detaylar haberimizde.

SEC ile Ripple arasındaki davada yeni gelişme

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında süren mahkeme tam bir psikolojik savaş halini aldı.

Mahkeme görülmeye başladıktan sonra karşılık suçlamalar ve belge talepleri devam ediyor. Ripple mahkeme sürecinde SEC’in kendisini Menkul Kıymet yasasını ihlal ettiği gerekçesi ile uyarması gerektiğini ancak bunu adil bir biçimde yapmadığını mahkemeye bildirmişti.

Bkz: Ripple haberleri ve son dakika gelişmeleri

SEC’ten bu savunmalara yanıt gecikmedi. XRP topluluğu üyesi olan Avukat James Filan, Twitter sayfasında SEC’in Ripple aleyhine açtığı davayla ilgili daha yeni materyaller yayınladı ve SEC’in Ripple’ın “adil bildirim” savunmasıyla ilgili argümanına verdiği son yanıta karşı bir dava açtığını tweetledi.

ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres’e gönderilen mektupta SEC, Ripple’nin itirazında belirttiği adil bildirim gerekçelerinin başka bir kategorizasyona dayandığını ve Ripple davasındaki gibi durumları kapsamadığını belirtti.

Ripple, SEC’in şirketi XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olabileceği konusunda uyarmadığı konusunda ısrar ediyor. Ripple’a SEC’in dijital varlıklarla ilgili önceki davalarının hiçbiri mevcut Ripple vakasından farklı değil. Ancak SEC, adil bildirimin, Ripple’ın belirttiği gerekçeleri taşıması gerektirmediğini ve Ripple’ın talebinin bu nedenle reddedilmesi gerektiğini savunuyor.

SEC’e göre, Ripple’ın adil uyarı savunması (şirketin yorumladığı şekilde), mahkeme tarafından onaylanırsa, Howey testinin sonuçlarını bile geçersiz kılabilir, çünkü bu savunma “olmayan bir yatırım ürününü içeren herhangi bir iddiayı yenebilir. 

SEC bu nedenle mahkemeye gönderdiği dilekçede Ripple’ın talebinin reddedilmesi gerektiğini savundu.

Kaynak

Etiketler: