BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. SEC, Bitcoin ETF’leri kabul etmeye dursun piyasa çözümü buluyor: Dev Grayscale açılımı!

SEC, Bitcoin ETF’leri kabul etmeye dursun piyasa çözümü buluyor: Dev Grayscale açılımı!

SEC, Bitcoin ETF’leri kabul etmeye dursun piyasa çözümü buluyor: Dev Grayscale açılımı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) masasında Grasycale’in Bitcoin ETF başvurusu dahil 10’a yakın ETF başvurusu bulunuyor. Grayscale, ABD merkezli dev yatırım bankası ile Bitcoin ETF’ler konusunda anlaştı. Cevaplanması gereken önemli sorular var.


Dev Grayscale açılımı!

Kripto para ve Bitcoin konusunda kurumsal firmalara çeşitli finansal araçlar sunan Grayscale şirketi, ABD merkezli dev yatırım bankası BNY Mellon ile anlaştı. Anlaşma 1 Ekim 2021’den itibaren etkili olacak. Anlaşma çerçevesinde Grayscale Bitcoin Trust Fonlarını (GBTC) Bitcoin ETF’lere çevirmeyi planlıyor.

Kısa adı ile BNY Mellon olarak bilinen Bank of New York Mellon Corporation, merkezi New York’ta bulunan bir Amerikan yatırım bankacılığı holding şirketidir. BNY Mellon, The Bank of New York ve Mellon Financial Corporation’ın 2007 yılında birleşmesiyle kuruldu.

Anlaşma sayesinde Grayscale, BNY Mellon’un tescilli ETF Merkezinden destek alabilecek. BYN Mellon aracılığıyla Grayscale; gelişmiş, ölçeklenebilir, esnek yatırım araçları sunabilecek.

Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein, BYN Mellon anlaşması sayesinde Grayscale Bitcoin Trust fonlarını ETF’lere çevirme konusunda önemli bir eşiği aştıklarını belirtti.

Lütfen Bkz: Kripto paraları en çok kullanan ülkeler hangileri? Türkiye kaçıncı sırada?

Bilindiği üzere Bitcoin ETF başvuruları için SEC’ten gerekli lisansların alınması gerekiyor. Bitcoin ETF’ler için Grayscale, VanECK, Wisdom Tree ve NYDIG gibi birçok firma SEC’e başvuruda bulundu. Ancak SEC henüz bu başvuruların hiçbirini onaylamadı. Buna rağmen Grayscale’in BYN Mellon ile anlaşması akıllara bazı soruları getiriyor.

  • Grasycale, Bitcoin ETF’ler için SEC onayını bypass edecek bir yöntem mi buldu?
  • Grayscale 1 Ekim 2021’e kadar Bitcoin ETF’lerin SEC tarafından onaylanacağına emin mi?

Her halükârda Grayscale ve BYN Mellon anlaşması son yıllarda kripto para piyasalarında gerçekleştirilen en önemli anlaşmalardan birisi olarak tarihe geçiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.