BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Satoshi Nakamotonun kaç Bitcoini var?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Satoshi Nakamotonun kaç Bitcoini var?

Satoshi Nakamotonun kaç Bitcoini var?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Satoshi Nakamotonun kaç Bitcoini var, en çok merak edilen sorulan arasında yer alıyor.Hemen konuşulan rakamı sizlerle paylaşalım. Satoshinin 1 milyon Bitcoin’i olduğu konuşuluyor.  Kimsenin o kadar BTC’si olamaz diyebilirsiniz. Peki ya Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’nun olabilir mi?


Sizce Satoshi Nakamotonun kaç Bitcoini var

 

 

Bitcoin sektöründe yaygın olan bir söylentiye göre Satoshi Nakamoto tek başına 1 milyon BTC kazdı ve bunların hiçbirini satmadı. Yani Nakamoto’nun cüzdanında 1 milyon BTC olduğu söyleniyor.

Bitcoin severlerin yoğunlukla kullandığı reddit platformunda r_y_r_y isimli bir kullanıcı Satoshi Nakamoto’nun hesabında 1 milyon BTC olup olmadığını nasıl bilebileceğimize dair bir soru yöneltti. Bu soru yetkili kişilerin dikkatine takılmış olacak ki Bitcoin merkez geliştirici ekibinden Gregory Maxwell soruyu muhatap alıp cevap verdi.

Satoshi Nakamotonun 1 milyon Bitcoin

 

Nullx müstear adıyla yazan Gregory Maxwell, Satoshi Nakamotonun kaç Bitcoini var sorusunu şöyle açıklıyor?

“Satoshi Nakamotonun 1 milyon Bitcoine sahip olması fikri aslında bir kabule dayanıyor. Şöyle ki Bitcoin ilk bloğu yaratıldıktan sonra ilk 1 yılda 1.097.602,49 BTC kazıldı. Ve bunların hiçbiri şu ana dek harcanmış değil. İnsanlar ilk yılda kazılan bu BTC’lerin Satoshi’nin cüzdanında olduğunu düşünüyor. Haklı da olabilirler haksız da. Lakin bizim herhangi bir cüzdanda 1 milyon veya daha üstü BTC olup olmadığını anlama şansımız yok.”

Maxwell’e göre bu söylenti Bitcoin sistemine duyulan güveni yıkmak için bizzat düzenbazlar tarafından ortaya atılmış olabilir. En büyük silahın merkezsizlik olduğu bir platformda kurucunun kendisine 1 milyon Bitcoin’i saklı tutarak aslında insanları kandırdığının düşünülmesini arzu ediyorlar.

Bununla birlikte Maxwell’e göre aslında kimse Satoshi’nin ne kadar BTC’ye sahip olduğunu teknik olarak bilemez. Belki ilk yıl kazılanların tamamı Nakamoto tarafından kazılmamıştır. Kazanlar için ise o dönem son derece değersiz ve gereksiz görüldüğü için kazdıkları bilgisayar ile birlikte çöpe gitmiştir. Bunları bilemeyiz. Bildiğimiz tek şey var ki 1 milyondan fazla BTC hiç satılmadı. Dolaşıma girmedi. Bu miktar belki de sonsuza kadar kaybolup gitti.

Tartışmaya bu link üzerinden dahil olabilirsiniz.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.