okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-2.25%
Bitcoin
67.872,23 USDT
eth
ETH
-1.63%
Ethereum
3.830,67 USDT
bch
BCH
-5.07%
Bitcoin Cash
464,82 USDT
xrp
XRP
-1.31%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-2.9%
Litecoin
82,77 USDT
bnb
BNB
-0.71%
Binance Coin
599,57 USDT
sol
SOL
-1.51%
Solana
167,58 USDT
avax
AVAX
-3.27%
Avalanche
37,01 USDT
ada
ADA
-2.21%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.36%
Poladot
7,38 USDT
doge
DOGE
-3.49%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
1.08%
Shiba Inu
0,00 USDT

Rusya’ya kripto para şoku!

Rusya kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ukrayna’yı işgal eden Rusya’ya yapılan yaptırımlar genişletiliyor. Avrupa, Rusya’nın tüm kapılarını kapatmak için kripto paraları yaptırım listesine ekledi.

Rusya’ya kripto para şoku!

Rusya, Ukrayna’yı işgal ettiğinden bu yana çeşitli yaptırımlarla karşı karşıya. Özellikle Avrupa Birliği ve ABD tarafından büyük ekonomik ambargolar konulan Rusya’da kripto paralara yönelim artmıştı. SWIFT sisteminden çıkarılan ülkede uluslararası entegrasyonun sağlanmasında kripto paralar önemli bir rol oynuyordu.

Ayrıca Rusya’da vatandaşlar arasında kripto para kullanımında savaş nedeniyle artış görülmeye başlandı. Tasarruflarını korumak isteyen halk kripto piyasasına yöneldi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Tüm bu gelişmeler karşısında Avrupa Birliği’nden önemli bir adım geldi. AB, kripto para birimlerinin mevcut önlemleri aşmak için kullanılabileceği endişelerini gidermek amacıyla Rusya’ya yönelik mali yaptırımlarını kripto cüzdanlarını da içerecek şekilde genişletti.

Avrupa Komisyonu, AB üye ülkeleri tarafından cuma günü geçirilen yeni önlemin mevcut kısıtlamalardaki “potansiyel boşlukların kapatılmasına katkıda bulunacağını” söyledi. AB, önlemin Rusya’nın yurtdışına para taşımasını engellemek için alındığını belirtti.

rusya kripto para

 

AB Komisyonu daha önce kripto para birimlerinin zaten mevcut varlık dondurmalarına dahil edildiğini açıklamıştı. 9 Mart’ta “devredilebilir menkul kıymetler” tanımını kripto varlıkları içerecek şekilde genişletmişti.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde geçtiğimiz günlerde kripto varlıklarının yaptırımlardan kaçmak için kullanıldığı konusunda uyarılarda bulundu.

Rus parlamentosunun alt kanadı Devlet Duması üyesi Alexander Yakubovsky, yerel basına, kripto para birimlerinin yaptırımlara rağmen Rusya’yı küresel finansal sisteme bağlamak için kullanılabileceğini söyledi ve Rusya’nın kendi yapısını kurmak için çalışması gerektiğini söylemişti. AB tarafından yasanın genişletilmesi Rusya’nın amacına engel olmayı amaçlıyor.

İlgili: DeFi (Merkeziyetsiz finans) nedir?

AB, kripto para kısıtlamasının yanı sıra 4 Rus bankasını daha yaptırım listesine ekledi. Yasağa dahil edilen bankalardan VTB, Rus bankacılık sektöründe yüzde 23 pazar payına sahip.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.