okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-2.25%
Bitcoin
67.872,23 USDT
eth
ETH
-1.63%
Ethereum
3.830,67 USDT
bch
BCH
-5.07%
Bitcoin Cash
464,82 USDT
xrp
XRP
-1.31%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-2.9%
Litecoin
82,77 USDT
bnb
BNB
-0.71%
Binance Coin
599,57 USDT
sol
SOL
-1.51%
Solana
167,58 USDT
avax
AVAX
-3.27%
Avalanche
37,01 USDT
ada
ADA
-2.21%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.36%
Poladot
7,38 USDT
doge
DOGE
-3.49%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
1.08%
Shiba Inu
0,00 USDT

Rusya’dan SWIFT’e karşı çok önemli kripto para adımı!

Rusya kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya, Ukrayna’yı işgalinin ardından uluslararası ödemeler sistemi SWIFT’ten çıkarıldı. Ülke, kripto paraya yönelebilir. Detaylar haberimizde.

Rusya’dan SWIFT’e karşı kripto para adımı!

2022’de piyasaları en fazla etkileyen olaylardan biri de Rusya’nın Ukrayna’yı işgali geliyor. Rusya uluslararası arenadan büyük tepki gördü. Başta ABD ve Avrupa Birliği olmak üzere büyük ambargolar ile Rusya’yı kararından döndürmeye çalıştı.

Bu adımlardan belki de en serti Rusya’nın SWIFT’ten çıkarılması oldu. Rusya ekonomisinin zor durumda kalması için atılan adımlar bu süre zarfında Rus vatandaşları kripto paralara yöneltti. Hem Rusya tarafında hem de Ukrayna’da kripto para kullanımı artarken merkeziyetsiz yapıların önemi bir kez daha ortaya çıktı.

rusya kripto para

Ortaya atılan bazı iddialar Rusya’nın, uluslararası ödemeler için kripto varlıklarının kullanımını düşündüğü bildiriliyor. Interfax tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, ülkenin Maliye Bakanlığı, dijital varlıkları sınır ötesi ödemeler için kullanma olasılığını düşünüyor.  Rusya, şu anda Batılı ülkeler tarafından devam eden yaptırımlar nedeniyle geleneksel ödeme sistemlerine sınırlı erişime sahip.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Rusya Maliye Bakanlığı’nın finans departmanı müdürü Ivan Cheboskov, konu ile ilgili yaptığı açıklamada ihtimalin ciddi şekilde tartışıldığını belirtti.

“Uluslararası ödemeler için takas işlemleri olarak bu tür dijital para birimlerinin kullanılması konusu aktif olarak tartışılıyor. Dijital para biriminin mülkiyet olarak kabul edilmesi halinde, prensip olarak, bu tür dijital para birimi ile takas işlemleri çerçevesinde, dış ekonomik faaliyet üzerinde işlem yapmak mümkün olacaktır. Bu konu tartışılıyor ve bana öyle geliyor ki, klasik, geleneksel ödeme altyapısında ödemeler için sınırlı olanaklara sahip olduğumuz göz önüne alındığında, dikkati hak ediyor.”

Ayrıca Başbakan Mihail Mişustin, Rusya’nın Moğolistan gibi dost ülkelerle ödemeleri ulusal para birimlerine çevirme fikrini tartıştığını da söyledi.

Canlı Bitcoin fiyatı

Canlı Ethereum fiyatı

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.