okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
68.523,03 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.851,76 USDT
bch
BCH
0.14%
Bitcoin Cash
471,04 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
83,41 USDT
bnb
BNB
0.15%
Binance Coin
602,59 USDT
sol
SOL
0.03%
Solana
168,73 USDT
avax
AVAX
-0.15%
Avalanche
36,96 USDT
ada
ADA
0.31%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.19%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.88%
Shiba Inu
0,00 USDT

Rusya’da duyanları hayrete düşüren Bitcoin madencilik tesisi!

Rusya kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya’da duyanları hayrete düşürecek bir Bitcoin madencilik tesisi tespit edildi. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Rusya’da duyanları hayrete düşüren Bitcoin madencilik tesisi!

Bitcoin madenciliği ile ilgili çok defa ilginç haberlere rastladık. İllegal madencilik daha çok terkedilmiş fabrikalarda ve şehirden uzak evlerde yapılıyordu. Ancak Rusya’da ortaya çıkarılan Bitcoin madencilik tesisi duyanları hayrete düşürecek gibi.

Rus emniyet yetkilileri, ülkenin en eski hapishanesinde Bitcoin madenciliği yapıldığını tespit etti. 1771 yılında inşa edilen ve ülkenin en eski hapishanesi olan Butyrskaya cezaevinde Bitcoin madenciliği yapıldığı ve hapishanenin müdür yardımcısının bu faaliyeti organize ettiği haberleri basına yansıdı.

İlgili: Bitcoin madenciliği nedir?

Müdür yardımcısının, illegal madencilik olayında yalnız olmadığı ve suç ortaklarının tespit edilmeye çalışıldığı belirtiliyor. Moskova’nın merkezindeki Tverskoy Bölgesi’nde bulunan Butyrskaya cezaevinin müdür yardımcısı kaçak olarak elektrik sağlamaktan soruşturma altına alındı.

Kommersant’ın verdiği habere göre müdür yardımcısı aynı zamanda görevi kötüye kullanmaktan da soruşturuluyor. Yapılan araştırmalarda madencilik teçhizatlarının 2021 yılında hapishaneye kurulduğu belirlendi. Teçhizatlar hapishanenin psikiyatri kliniğinde bulundu. Aktif olarak bu yıl şubat ayına kadar Bitcoin kazıldığı açıklandı.

bitcoin

 

Rusya’da kaçak elektrik ile Bitcoin madenciliği yaygın olarak yapılıyor. Ülke genelinde illegal yollar ile kurulmuş birçok madencilik teçhizatı bulunuyor. Kolluk kuvvetleri elektrik tüketiminin artmasıyla tesisleri tespit edip cihazlara el koyuyor.

İlgili: Bitcoin nedir? Geleceği nasıl?

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma, geçen yıl konulan yasakların ardından Çinli madencilerin de yer altına indiğini ve yasakları delerek Bitcoin madenciliği yaptığını ortaya koydu.

Geçen yıl Çin’de Bitcoin madenciliğinin yasaklanmasının ardından madenciler, operasyonlarını başta ABD olmak üzere Kazakistan ve İran gibi ülkelere taşımıştı. Madencilik faaliyetinin en fazla yapıldığı ülke ise %37,4 ile Amerika Birleşik Devletleri oldu.

Ülkemizde Bitcoin madenciliği yaygın olarak yapılmıyor. Türkiye’nin madencilik pastasındaki oranı %0,04 olarak tespit edildi.

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.