1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Rus milyarderden merkez bankasına şok Bitcoin çağrısı!

Rus milyarderden merkez bankasına şok Bitcoin çağrısı!

Rus milyarderden merkez bankasına şok Bitcoin çağrısı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir zamanlar Rusya’nın en zengin kişisi olan Rus milyarder merkez bankasına dikkat çekici bir çağrıda bulundu. Detaylar haberimizde.

Rus milyarderden merkez bankasına şok Bitcoin çağrısı

Rus milyarder Oleg Deripaska, dijital varlıklara uygulanan katı düzenlemeler için Rusya Merkez Bankası’nı eleştirdi. Deripaska’ya göre merkez bankası Rus vatandaşlarının kripto para birimlerine daha fazla ilgi göstermesinin önünde bir engel.

Dünyadaki en zengin Ruslardan biri olan Oleg Deripaska, Telegram hesabından Rus Merkez Bankası’nı Bitcoin konusunda tutucu davrandığı gerekçesi ile eleştirdi ve bankanın El Salvador’u örnek alması gerektiğini savundu. Deripaska, Ülkenin Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmesi gerektiğini ifade etti.

“Sık sık adı geçen Honduras’a yakınlığıyla bilinen El Salvador bile dijital para birimlerine olan ihtiyacı fark etti ve basit bir yol izleyerek Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul etti.”

Deripaska, Rusya’nın dünyanın geri kalanıyla etkin bir şekilde iş anlaşmaları yapma ihtiyacının ana hatlarını çizdi ve merkez bankasını “dış ticaret anlaşmalarında bağımsızlığı sağlayan gerçek bir finansal araç olan Bitcoin’i benimsemeye çağırdı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Rusya’nın en büyük hayır kurumu Voloe Delo’nun kurucusu olan Oleg Deripaska, bir zamanlar ülkenin en zengin adamıydı ancak 2008’deki mali krizden sonra ilk sırayı kaybetti. www.colombia.co Basic Element’in kurucusu olan ünlü milyarderin serveti, Haziran 2021 itibariyle Forbes’e göre 4,8 milyar dolar.

Bilindiği gibi Rusya’da kripto paralara bir dizi düzenlemeler getirildi. Bu düzenlemelere göre yılda 600.000 ruble (8.184 $) üzerinde işlem yapan kripto yatırımcılarının bunları beyan etmesi gerekiyor. Elde edilen kazançlar üzerinden ise %13 vergi alınacak. Yasal mevzuata uymayan kripto yatırımcılarının beyan etmedikleri miktarın %10 kadar ceza ödemesi gerekecek.

Kaynak