1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple’dan Avrupa’da ardı ardına büyüme hamleleri geliyor

Ripple’dan Avrupa’da ardı ardına büyüme hamleleri geliyor

Ripple’dan Avrupa’da ardı ardına büyüme hamleleri geliyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de Ripple ve SEC arasındaki uzun süredir devam eden hukuki savaş, firmanın diğer pazarlara ilerlemesini engellemedi. Örneğin, Ripple, Fransa ve İsveç’teki ilk İsteğe Bağlı Likidite ortaklarını (ODL) basın açıklamasıyla duyurdu.

Ripple Avrupa’da büyümeye devam ediyor

Ripple, XRP tokeninden yararlanarak çevrimiçi ödeme hizmetleri sağlamak için Avrupa pazarlarına genişlemeye devam ediyor. Basın açıklamasında Ripple, Paris merkezli bir çevrimiçi pazaryeri ödeme sağlayıcısı olan Lemonway ile güçlerini birleştireceğini duyurdu.

Ripple, Lemonway’in hazine ödeme süreçlerini geliştirmek için kripto etkin ödemeler için RippleNet ODL’yi kullanacağını açıkladı. Bu yeni ortaklık, Fransa’nın blockchain teknolojisinin potansiyelini benimsemesiyle ortaya çıkıyor. Lemonway ve Xbaht için Ripple ortaklığı ne anlama geliyor? Ripple ile olan ortaklığı sayesinde Lemonway, yurtdışı hesaplarına ön fon sağlama sorununu ortadan kaldırırken operasyonel verimliliği artıracak. Bu, firmanın sıkışmış fon öncesi sermayeyi geri kazanmasına ve iş ölçeğini artırmasına izin verecektir.

Ripple ayrıca İsveçli bir para transferi sağlayıcısı olan Xbaht ile ikinci bir ortaklık duyurdu. Ripple ortaklığında Xbaht, anında uygun fiyatlı perakende havale ödemelerini desteklemek için Ripples’ın ODL’sini kullanacak. Xbaht, İsveç ve Tayland arasındaki para transferlerini kolaylaştıran bir firmadır. Xbaht ve Ripple arasındaki yeni ODL ortaklığı, Singapur’daki bir sınır ötesi ödeme merkezi olan Tranglo tarafından destekleniyor.

ripple

Lemonway COO’su Jeremy Ricordeau, Ripple ODL’nin firmasının hazine operasyonlarını iyileştirmesini ve ödemeleri daha esnek hale getirmesini sağlayacağına inanıyor. Ayrıca, Xbaht CEO’su Michael Anderson, ortaklığın İsveç ve Tayland arasında kolay havaleyi kolaylaştıracağını söyledi.

Ripple’ın Avrupa şubesinin genel müdürü Send Young, yeni ortaklığa ilişkin açıklamalarda bulundu. Young, ekibinin Fransa ve İsveç’teki ilk ODL müşterileri olan Lemonway ve Xbaht ile çalışmaktan mutlu olduğunu söyledi. Ona göre Ripple, gerçek kullanım durumları oluşturmak için blok zinciri ve kripto teknolojisini kullanmayı hedefliyor. Young, Ripple/Lemonway ve Xbaht ortaklığının sınır ötesi ödemelerle ilgili sorunları ortadan kaldıracağını da sözlerine ekledi. Ayrıca projenin sınır ötesi ödemelerin hızını, güvenilirliğini ve maliyet etkinliğini artıracağını belirtti.

XRP, Avrupa pazarında ivme kazanırken, yerel tokeni (XRP) son 24 saatte %7 düşüş gördü. XRP’nin fiyat düşüşü, %65’lik bir fiyat artışının ardından yaklaşık iki aylık büyük fiyat hareketinden sonra gerçekleşti. Bununla birlikte, XRP fiyatını daha da destekleyebilecek olan SEC’e karşı kazanmayı uman destekçilerle Ripple’ın davası devam ediyor.

ripple

Ripple’ın basın açıklamasına göre, firmanın ürünlerine olan talep kayda değer bir gücü koruyor. Ek olarak, Ripple Avrupa’da Değer Araştırması yürütmüştür. Araştırma, Avrupa Finans kurumlarındaki katılımcıların %70’inin blok zinciri teknolojisinin önümüzdeki beş yıl içinde işlerini önemli ölçüde etkileyeceğine inandığını ortaya koyuyor. Bu arada Fransa, geçen yıl hızlı kripto benimsemelerine tanık oldu. Binance kısa süre önce, Frances’in Autorite des Marches Financiers’ından (AMF) bir lisans alarak erişimini Fransa’ya genişletti. AMF, Fransa’daki finansal piyasalar için düzenleyici kurumdur.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: