1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ripple (XRP)’dan bankacılık devi ile ses getiren anlaşma

Ripple (XRP)’dan bankacılık devi ile ses getiren anlaşma

Ripple (XRP)’dan bankacılık devi ile ses getiren anlaşma
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler blockchain ve para transfer sistemi Ripple (XRP), dünyanın önde gelen ekonomilerinden olan Brezilya’da Travelex Bank ile ortaklaşa XRP temelli bir ödeme hizmeti başlattı. Ayrıntılar haberimizde…

Ripple (XRP)’dan heyecan verici bir adım

Ödeme platformu Ripple Labs, XRP tabanlı havaleleri dünyanın en kalabalık yedinci ülkesine getirmek için Brezilya’daki Travelex Bank ile birlikte çalışıyor. Bilindiğ üzere Ripple (XRP); bankaların, ödeme sağlayıcılarının, dijital varlık borsalarının ve şirketlerin gelişmiş blokzincir teknolojisini kullanarak güvenli, düşük işlem ücretli ve küresel çapta para ve değer göndermelerini mümkün hale getirmeyi hedeflemekte. XRP, Ripple Network üzerinden yapılan değer aktarımlarını temsil etmek için kullanılan bir token. XRP’nin temel amacı, kripto para birimleri ile geleneksel para birimlerinin (fiat) aracılığını yapmak.

ripple

Konuya ilişkin olarak yapılan yeni bir basın açıklamasına göre, San Francisco merkezli firma, ortaklığın Travelex’i Latin Amerika’da RippleNet’in İsteğe Bağlı Likidite (ODL) protokolünü kullanan ilk banka yaptığını söylüyor. ODL, hedef pazarda önceden finanse edilmiş sermayeye ihtiyaç duymadan hızlı ve düşük maliyetli sınır ötesi ödemeleri sağlamak için XRP tokenini kullanıyor. Travelex bunu, ön finansman maliyetleri için sınırlı sermayeleri nedeniyle engellenen ortakları için bir çözüm olarak görüyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin kripto benimsemesinin kapsamı ve fintech çözümlerine açıklığı göz önüne alındığında Brezilya’yı önemli bir pazar olarak gördüğünü söyledi. Ünlü CEO şyle dede: “Kurumlar, müşterilerin sıkıntı noktalarını çözmek için kripto ve blok zinciri teknolojisini benimsemeye çalıştıkça, piyasa bir faaliyet patlaması yaşıyor.”

ripple

Brezilya her yıl 780 milyar doların üzerinde sınır ötesi ödeme alıyor, ancak Travelex başlangıçta yalnızca Meksika ve Brezilya arasındaki ödemeleri destekleyecek. Hizmeti daha fazla koridora ve gelecekte daha fazla kullanım durumu için kullanıma sunmayı planlıyor. Travelex Group’un iş geliştirme sorumlusu João Manuel Campanelli şöyle diyor:

“Kriptoların faydalarını ve gücünü benimsiyoruz. Hareket etme ve parayı yönetme şeklimizi önemli ölçüde değiştirebilecek gerçek kullanım durumları için kullanmakatan ve buna liderlik etmekten memnuniyet duyuyoruz.”

Kaynak

Etiketler: