BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple SEC’e karşı ilk zaferini kazandı!

Ripple SEC’e karşı ilk zaferini kazandı!

Ripple SEC’e karşı ilk zaferini kazandı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davanın yeni duruşması yapıldı. Duruşmadan Ripple yatırımcılarını sevindiren bir haber çıktı. Detaylar haberimizde.

SEC davasında Ripple yatırımcılarını sevindiren gelişme

Ripple yatırımcılarının gözleri Ripple ve SEC arasında yapılan mahkemedeydi. Davanın yeni duruşması 6 Nisanda Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşti. SEC XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu 1,3 milyar dolarlık kayıtsız işlem gerektirdiğini öne sürmüştü. Ayrıca Ripple yöneticilerinden Brad Gerlinghouse ve Chiris Larsen’in XRP satışlarından kişisel mali çıkar elde ettiğini ifade ederek mahkemeye iki yöneticinin kişisel hesaplarının incelenmesi için başvuruda bulunmuştu.

Bkz: Ripple, Ripple haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ripple ise XRP’nin Bitcoin ve Ethreumdan farkı olmadığını bu nedenle bir menkul kıymet sayılamayacağını ve Gerlinghouse ve Larsen’in kişsel mali kayıtlarının davanın konusu olmadığı belirterek, SEC’in Bitcoin ve Ethereumla ilgili belgeleri de mahkemeye sunmasını ve iki yöneticisinin mali kayıtlarının istenilmemesini talep etmişti.

Dün görülen mahkemede Ripple lehine değerlendirecek önemli gelişmeler yaşandı. Mahkemede karşılıklı suçlamalar devam etti. Ripple SEC’in XRP’yi 8 yıldır menkul kıymet olarak görmediğini şimdi ise menkul kıymet olduğunu öne sürmesini kabul edilemez gördüğünü ifade etti. Mahkemeden XRP’nin Bitcoin ve Ethereumdan farklı olmadığını SEC’in belgeleri sakladığını ve bunları mahkemeye sunması gerektiğini tekrar ifade etti.

Mahkeme yargıcı Sarah Netburn SEC’in Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgeleri üretme zorunluluğu kabul etti. Böylelikle mahkemenin bu duruşmasında Ripple’nin en önemli taleplerinden biri kabul edildi. Bu durum Ripple’nin zaferi olarak değerlendirildi.

Ripple CEO’su Gerlinghouse geçtiğimiz hafta CNN’de katıldığı bir programda mahkemeyi kazanacaklarına inancının çok yüksek olduğunu dile getirmişti.

XRP geçtiğimiz hafta boyunca yükselişine devam etti. Yazının kaleme alındığı anlarda XRP 1,008 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.