1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Google’nin tekeli yıkılıyor mu? Blockchain tabanlı arama motoru yayında!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Google’nin tekeli yıkılıyor mu? Blockchain tabanlı arama motoru yayında!

Google’nin tekeli yıkılıyor mu? Blockchain tabanlı arama motoru yayında!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Daha önceden beta sürümü yayınlanan blockchain tabanlı arama motoru Presearch’in tam sürümü artık yayında!

Presearch Google tekelini yıkmaya geliyor!

Daha önceden Beta sürümü yayınlanan Presearch arama motorunun tam versiyonu artık kullanıma hazır. Presearch’in medium sayfasından yapılan açıklamayla, kullanıcıların artık beta sürümü yerine tam versiyona geçebilecekleri duyurusu yapıldı.

”Big Tech’in kullanıcı verileri üzerindeki hakimiyetine tepkilerin çığ gibi arttığı bugünlerde, merkezi olmayan arama motoru Presearch’in lansmanını duyurmaktan heyecan duyuyoruz.”

Presearch’in Google arama motorundan farkı nedir?

Presearch, IP adresiniz, cihazınız, tarayıcı ayrıntılarınız ve konumunuz gibi bilgilerinizin gizliliğini koruyarak bu verilerin 3. Şahısların eline geçmesini korur.

Arama yaptığınızda IP adresiniz sadece Resarch’ün bölgesel arama yapmasında kullanılır ve asla depolanmaz.

presearch Google'nin tekeli yıkılıyor mu? Blockchain tabanlı arama motoru yayında!

Ayrıca Presearch, Google’nin aksine kazanımlarını kullanıcılarıyla paylaşır. Bildiğiniz gibi Google, Googlesense ürünü sayesinde kullanıcıların yaptığı her arama başına belli bir miktar gelir elde eder. Presearch’de aynı şekilde para kazanır ancak bunu kullanıcılarıyla paylaşmaktan memnuniyet duyar. Her arama başına kullanıcılarına 0,25 Pre Token veren Presearch, bir kullanıcın günlük en fazla 8 Pre Token kazanmasına olanak sağlar. Kullanıcılar 1000 Pre Token’a ulaştığında ise, tokenlarını borsa cüzdanlarına çekme hakkı kazanır. Yazım esanasında 0,073 dolardan el değiştiren Presearch, tüm zamanların ATH’sini ise 1,40 dolarda yapmıştır.

Aşağıdaki referans linkinden sizde Presearch’e üye olup token kazanmaya başlayabilirsiniz.

Not: Research’e üye olabilmek için referans linki zorunluluğu bulunmamaktadır, siteye girip referanssız da üye olabilirsiniz. Ancak referans sistemiyle üye olursanız, sistemin referans kodla gelen kullanıcılarına verdiği 25 Pre Token kampanyasından faydalanabilirsiniz.

https://presearch.org/signup?rid=2067610

Proje nasıl başladı?

Projenin başlangıç hikayesi Colin Pape’in sahibi olduğu ShopCity.com sitesinin içeriğinin, Google algoritması tarafından gömüldüğünü şikayet etmesi üzerine başlıyor. Pape, ABD Federal Ticaret Komisyonu’na yaptığı şikayette, kendisinin çok daha kaliteli ürün satmasına rağmen Google algoritmaları yüzünden insanların ShopCity.com yerine rakiplerini tercih ettiğini öne sürüyor.

Tüm mücadelesine rağmen elle tutulur bir sonuç alamayan Pape, çareyi merkeziyetsiz bir arama motoru kurmakta buluyor. Ancak bunu nasıl yapacağını bilemeyen Pape, 2017’deki Ethereum’un yükselişinin kendilerine ilham verdiğini dile getiriyor.

presearch Google'nin tekeli yıkılıyor mu? Blockchain tabanlı arama motoru yayında!

”Her ne kadar merkeziyetsiz bir arama motoru fikrimiz olsa da pazara nasıl gireceğimizi bilemedik ta ki 2017’ye kadar. 2017 yılında Ethereum’un yükselişi, kendi tokenlarımızı oluşturabileceğimizi ve insanların arama motorunu kullandıkları için PRE token kazanabileceği fark etmemizi sağladı.”

Pape:

”Arama, web üzerindeki en merkezi ve önemli araçlardan biridir. Dünya, tüm insanlığa eşit davranacak bir arama motorunu hak ediyor ve Presearch de bu”

Presearch bünyesinde an itibariyle 300.000 aktif olmak üzere toplam da 1.7 milyon kullanıcı barındırıyor. Ve bu sayı her geçen gün artıyor.

Canlı Presearch grafiği – PRE, Dolar ve Türk Lirası

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: