1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Polygon (Matic) coştu: Altcoin sezonun ayak sesleri!

Polygon (Matic) coştu: Altcoin sezonun ayak sesleri!

Polygon (Matic) coştu: Altcoin sezonun ayak sesleri!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Günün en çok kazandıran kripto paraları arasında Polygon (Matic) %25’lik pump ile dikkat çekiyor. Ethereum tabanlı kripto paradaki sıçrama diğer altcoinlerin de sıçramak için bir kıvılcım beklediğini gösteriyor.


Polygon (Matic) coştu: Altcoin sezonun ayak sesleri!

Normal şartlar altında Coinbase listelemeleri kripto paralar üzerinde pump etkisi oluştururdu. Coinbase’de listeleneceği duyurulan kripto paraların değerinde olağan üstü değer artışları gözlenir. Bu durum kripto para literatürüne “Coinbase etkisi” olarak girdi.

Güney Kore merkezli kripto para borsası Upbit, Polygon Matic’i listeleme kararı aldı. Matic’in değerinde %25’lik pump yaşandı. Yoksa bir “Upbit Etkisi” mi doğuyor.

Aşağıdaki grafikte Polygon fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Polygon matic

Upbit listelemesinin ardından Matic fiyatları 1.23 dolardan 1.66 dolara kadar yükseldi. Matic yazının kaleme alındığı saatte 1.54 dolar bandında işlem görüyor. 10.36 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile Matic, CoinMarketCap’te 20’nci sırada yer alıyor.

Matic tüm zamanların rekorunu 18 Mayıs 2021’de 2.68 dolar ile gördü. Matic’in toplam arz miktarı 10 milyar adet. Bu miktarın %67’si yani 6.7 milyarı piyasaya sürülmüş durumda.

Güney Kore merkezli kripto para regülasyonlarının ardından Kore merkezli kripto para borsalarının büyük bir kısmı kapanmak zorunda kaldı. Upbit Borsası regülasyonlarla uyumlu hale gelen azınlık borsalardan biri. Bu nedenle faaliyetteki Güney Kore borsaları kapanan borsaların işlem hacmini kaparak daha da büyüdüler. Dolayısıyla daha etkili hale geldiler.

Güney Kore kripto para piyasaları ABD’den sonra en etkili piyasaların başında yer alıyor. Çin’in kripto paraları yasaklamasının ardından Güney Kore borsalarında ciddi talep artışı gözleniyor.

Kaynak

Polygon (MATIC) nedir? İyi bir yatırım mı?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.