PlanB’den Bitcoin yatırımcılarını umutlandıran iddia!

planb bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Stok akış modelini (S2F) Bitcoin’e uygulayan ilk analist olan PlanB, BTC’de yaşanan düşüşün sadece bir manipülasyon olduğunu belirtti. İşte detaylar!

PlanB: Bitcoin kurumsal alımları için düşürülüyor!

 

Stok akış modelini Bitcoin’de ilk uygulayan ve kripto para sektörünün kült isimlerinden biri olan PlanB, Bitcoin’de son zamanlarda yaşanan düşüş hareketlerinin tamamen manipülasyondan ibaret olduğunu dile getirdi.

Preston Pysh’in moderatörlüğünü yaptığı Bitcoin Fundamentals isimli programa katılan PlanB, Bitcoin’in son birkaç aydaki düşüş hareketlerinin kurumsalların dipten BTC alabilmeleri için kasıtlı olarak yapıldığını bildiriyor.

”Geçen ay ve özellikle bu ay gördüğümüz düşüş hareketleri, her zaman piyasanın en yüksek likidasyon potansiyeline ulaşıldığı saatlerde gerçekleştirildi. Yani kasıtlı olarak yıkıcıydı.

Aslında fiyat tablolarına bakarsanız, grafiklerin düşüş senaryolarından sonra keskin bir V şeklini aldığını görürsünüz. Bu aslında pek çok yatırımcıyı korkutan ancak esasından yoğun kurumsal alımların varlığına delalet eden güçlü belirteçlerdendir. Bir başka deyişle son aylarda yaşanan düşüşler, kurumsalların dipten Bitcoin alabilmeleri için gerçekleştirilmiş manipülatif hareketlerdir.

2021 Ocak ayından itibaren bu keskin V senaryolarına sıkça rastladık. Ve bu benim gözümde çok ama çok boğa bir senaryodur!”

bitcoin PlanB’den Bitcoin yatırımcılarını umutlandıran iddia!
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
PlanB’den Bitcoin yatırımcılarını umutlandıran iddia!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.